• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 974-2391-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

مدرس گروه مدیریت جهانگردی دانشگاه بینالود مطرح کرد:

‎ایران جزو ارزان‌ترین مقاصد سفر در دنیا

‎مدرس گروه مدیریت جهانگردی دانشگاه بینالود گفت: در حال حاضر ایران جزو ارزان‎ترین مقاصد سفر برای سایر کشورها به‌شمار می‌رود.

مسعود منتجبی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: در زمینه عوامل تاثیرگذار بر ورود توریست باید گفت که سیاست‌هایی که برخی کشورها علیه جمهوری اسلامی ایران اتخاذ کردند موجب تاثیر منفی بر گردشگران شده است، تا آنجا که مانع ورود بسیاری از گردشگران به کشورمان شدند.

وی با بیان اینکه بعد از برجام شاهد سرازیر شدن تعداد زیادی توریست بودیم، ادامه داد: البته حجم ورود این تعداد گردشگر به نسبت گذشته قابل توجه بود و نمی‌توان گفت آمار آن‌ها در این مدت دو برابر شد.

مدرس گروه مدیریت جهانگردی دانشگاه بینالود با اشاره به ضعف در اطلاع‌رسانی، بیان کرد: باوجود آنکه خوشبختانه در بحث صدور ویزا مشکلی نداریم، عدم اطلاع‌رسانی و تبلیغات کافی در داخل و خارج از کشور و عدم ارائه پکیج‌های مناسب سفر بر ورود گردشگران اثرگذار بوده است.

وی به ابزارهای اطلاع‌رسانی اشاره و عنوان کرد: حضور در نمایشگاه‌ها، دعوت از خبرنگاران و دست‌اندرکاران حوزه گردشگری، شناسایی بازارهای هدف و اعزام هیات‌های متخصص گردشگری به آن‌ها و تبلیغات از طریق روش‌های مختلف و نوین گردشگری به اطلاع‌رسانی بهتر کمک می‌کند.

منتجبی با بیان اینکه بیشتر گردشگرانی که ایران را برای سفر انتخاب می‌کنند فرهنگ‎دوست و دارای ارتباطات گسترده هستند، اضافه کرد: در حوزه افزایش ارتباطات و اطلاع‌رسانی باید بخش خصوصی تقویت شود و ما در این بخش نیاز به کار و فعالیت بیشتر داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: