• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-4685-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی:

تغییر کابینه بحثی انحرافی است

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی گفت: تعویض وزرا و دادن اختیارات به یک یا چند وزیر برای حل مشکلات کشور کافی نیست.

محسن بنی‌هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا-‌ منطقه خراسان، در خصوص ترمیم کابینه دکتر روحانی، اظهار کرد: باید مجموعه قدرتمندی که بتواند تمام دولت، ملت و انقلاب را پوشش دهد، پشتوانه کار قرار گیرد تا قادر به تجزیه و تحلیل و تصمیم‌گیری سریع و تمام قوا نیز زیر نظر آن باشد. 

وی افزود: بین قوای کشور و رهبری مجموعه دیگری نیز همچون شورای انقلاب در ابتدای انقلاب و یا شورای عالی امنیت ملی لازم است که فراتر از همه قوا بوده و همه قوا نیز حضور دارند، این مجموعه باید قادر به تصمیم‌گیری روزانه، دستور دادن و موظف کردن افراد، گروه‌ها و جریان‌ها به دستوراتش باشد، مملکت به چنین چیزی نیاز دارد. ظاهرا چنین مجموعه‌ای به وجود آمده که در بیانات اخیر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور به آن اشاره شده است. 

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی گفت: با اختیارات کنونی که وزرا دارند، هر وزیری که باشد، مسئله حل نخواهد شد. باید مجموعه فراگیری حد فاصل قوا و رهبری ایجاد شود که قدرت اجرایی داشته باشد. 

بنی‌هاشمی ادامه داد: در حال حاضر چنین مجموعه‌ای در بحث امنیت ملی وجود دارد که شورای عالی امنیت ملی است و قدرت اجرایی دارد. تمام قوا و سایر کارشناسان در این مجموعه حضور دارند، مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در حال حاضر وجود دارد که در این مجمع از تمام قوا و شخصیت‌های انقلابی حضور دارند اما قدرت اجرایی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: باید چیزی شبیه مجمع تشخیص با قدرت اجرایی وجود داشته باشد که دستورش به گونه‌ای باشد که فردی نتواند خارج از آن عمل کند، ما به چنین چیزی نیاز داریم در این صورت نیازی به تعویض وزرا نیست، تعویض وزرا و دادن اختیارات به یک یا چند وزیر برای حل مشکلات مملکت کافی نیست.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی با بیان اینکه تغییر کابینه و یا رئیس جمهور  بحثی انحرافی است، عنوان کرد: باید افرادی که در انقلاب سهم دارند، به شکل سازمان‌یافته‌ای که رهبری مشخص می‌کنند، پشت سر رئیس‌جمهور، دولت و سایر قوا قرار گیرند و کار به شکل انقلابی مدیریت شود.

بنی‌هاشمی بیان کرد: دولت، مجلس و قوه قضاییه در حد وسع خود زحمت می‌کشند و مشکل کمبود شورای انقلاب دارای قدرت اجرایی است که مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور در فرمایشات اخیر خود اشاره کردند که برای اداره و مهار امور اقتصادی چنین شورایی تشکیل شده است. زمانی که این شورا وارد اجرا شود، بسیاری از این ناراحتی‌ها و مشکلات مدیریت می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: