• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-4885-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

دبیر اول حزب کارگزاران خراسان رضوی:

دولت برای بهبود شرایط فرصت زیادی در اختیار ندارد

دبیر اول حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی با اشاره به اینکه دولت بدهکار مردم است، گفت: دولت باید با برنامه ای مشخص و زمان بندی روشن از مردم بخواهد که با او همراهی کرده و واقعا به آن برنامه عمل کند چون فرصت زیادی در اختیار ندارد.

امیر اقتناعی در گفت و گو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به وضعیت کنونی اقتصادی کشور و راه های برون رفت از آن اظهار کرد: آنچه بر همه مسجل است این است که تحت تاثیر اتفاقاتی که رخ داده و فشار امریکایی ها بر جمهوری اسلامی و همچنین نیت آنان برای اعمال سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ بر کشور ما، وضعیت بازار ملتهب شده، ارز با شتاب زیادی سیر صعودی پیدا کرده و شاهد بروز برخی اعتراضات و اعتصابات در بازار تهران نیز بوده‌ایم. 

وی ادامه داد: همچنین شرایط روانی جامعه ایران نیز ملتهب بوده و میزان اضطراب اجتماعی خیلی بالاست. افزایش اضطراب اجتماعی و افزایش هیجانات نیز می تواند نهایتا بر افزایش التهاب بازار تاثیرگذار باشد. 

اقتناعی در تشریح علل بروز این شرایط تصریح کرد: این مساله از دو وجه قابل بررسی است، در حقیقت دو عامل می تواند برای گذار از این وضعیت به جامعه کمک کند. یک وجه مربوط به مردم کشور است که باید سعی کنند تحت تاثیر القائات و فضای رسانه ای قرار نگرفته و خویشتن داری داشته باشند و به متولیان امر برای چاره اندیشی فرصت دهند، البته این مساله نافی این نیست که متولیان امر باید به این مساله واقف باشند که تا امروز آنقدر وعده داده اند و عمل نکرده اند که این امر موجب عصبانیت مردم شده است.

دبیر اول حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی اضافه کرد: با این وجود در این شرایط چاره ای جز این نیست که از مردم تقاضای همراهی داشته باشیم تا متولیان را همراهی کنند تا بتوان از این گذرگاه نیز به سلامت عبور کرد. 

اقتناعی خاطرنشان کرد: وجه دیگر ماجرا به دولت بازمی گردد که مسئولیت اصلی متوجه آن و رئیس دولت است. دولت طی سال های گذشته، خصوصا در انتخابات 96، وعده های بی شماری داده اما از کمترین میزان کارایی برخوردار بوده است. درواقع کارکردهای دولت خصوصا در بخش اقتصادی به نسبت وعده های داده شده معقول نبوده است. تقریبا می شود اینگونه بیان کرد که دولت در عمل به وعده ها و قول هایی که به مردم داده، ناکارآمد بوده است.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از بالا رفتن انتظارات جامعه ایران و توقعی که مردم از دولت دارند، به وعده هایی که دولت داده باز می گردد، گفت: در حقیقت حتی اگر قبول کنیم انتظارات مردم بالاست اما باید توجه داشت این انتظارات بالا تحت تاثیر وعده هایی است که دولت به آن ها داده است. با این حال به نظر من انتظارات مردم بالا نیست و فکر می کنم مردم به اندازه کافی همراهی، حمایت و صبوری داشته اند اما دولت نتوانسته پاسخگو باشد.

دبیر اول حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی با اشاره به اینکه دولت بدهکار مردم است، تصریح کرد: من امیدوارم دولت این شهامت را داشته باشد که بپذیرد بدهکار مردم است و با برنامه ای مشخص و زمان بندی روشن از مردم بخواهد که با او همراهی کرده و واقعا به آن برنامه عمل کند چون فرصت زیادی در اختیار ندارد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: براساس نظر بسیاری از کارشناسان تیم دولت خصوصا در حوزه اقتصادی نارکارآمد است و باید ترمیم شود. 

نائب رئیس شورای اصلاح طلبان خراسان رضوی تاکید کرد: البته نباید منکر نقش گروه های غیررسمی در اختلالات بروز کرده در اقتصاد ایران شد اما این امر نافی مسئولیت دولت نیست. دولت باید در مواقع لزوم در این خصوص برخوردهای لازم را صورت می داد و با مردم شفاف برخورد می کرد. ظاهرا عزمی هم برای گفت و گو با مردم و شفافیت با آن ها در دولت وجود ندارد. نمی توان از مردم خواست تا با دولت همراه باشند اما در عین حال بخواهیم آن ها سکوت پیشه کنند. باید از مردم درخواست کرد که با دولت همراهی کنند. نه اینکه به مردم گفته شود دولت مسایلی را می داند و شما نمی دانید؛ پس چون مردم از این مسایل آگاه نیستند، حرفی نزنند و اجازه دهند دولت کار خود را پیش برد.

دبیر اول حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی افزود: دولت باید به معنای واقعی با مردم صداقت به خرج دهد و برنامه ای مشخص با زمان بندی روشن برای خود و برون رفت از این شرایط تعریف کند و به وعده خود نیز وفادار باشد. دولت باید از مردم ملتمسانه بخواهد با وی همراهی کنند. مردم ایران نیز باید برای حفظ حاکمیت ملی و منافع درازمدت ایران و قدرتمندتر شدن آن با دولت همراهی کنند تا بتوان از این گذرگاه تاریخی به نحو احسن عبور کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: