• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-5085-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

آرین‌منش: هدف روحانی از سخنان اخیرش، ایجاد آرامش بود

نماینده مردم مشهد در دوره های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور با مردم تصریح کرد: هدف روحانی از سخنان اخیر خود استمداد از مردم و جریان های سیاسی در ایجاد آرامش و کاستن از فشار سنگین روی دولت بود.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در تحلیل خود از سخنان اخیر دکتر روحانی در جمع مدیران ارشد دولت اظهار کرد: هدف رئیس جمهور از سخنان اخیر خود استمداد از مردم، گروه ها و جریانات سیاسی جهت بازگشت آرامش و کاستن از فشار سنگینی بود که پس از آشفتگی های اخیر در بازار ارز و سکه بر روی دولت آمد تا یک مرتبه دیگر از مردم برای حل مسایل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی درخواست فرصت کند.

وی ادامه داد: متاسفانه کشور با مشکلات ریشه ای و اساسی نظیر رکود اقتصادی، رشد فزاینده نقدینگی، ناکارآمدی نظام بانکی، ورشکستگی برخی بنگاه های اقتصادی و موسسات اعتباری، وجود نهادهای شبه دولتی رقیب بخش خصوصی، وجود فقر، فساد و تبعیض و فاصله طبقاتی مواجه است.

آرین منش تصریح کرد: هر از گاهی دمل چرکین اقتصادی از جایی سرباز می کند؛ گاهی از موسسات اعتباری ورشکسته، گاهی از بانک ها، گاهی از زمین گیر شدن بازار، گاهی از اختلاس های هزار میلیاردی و هیچ دولتی هم جرات و جسارت جراحی اقتصادی که قطعا همراه با خونریزی است را ندارد.

نماینده مردم مشهد در دوره های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در شرایطی که اوضاع کشور آشفته می شود، معمولا مجلسیان دولت را ناکارآمد، دولت قوانین را نارسا و دستگاه قضایی به دنبال اخلال گران اقتصادی است و مجازات را چاره درد می داند. در واقع همه به دنبال تسویه حساب های شخصی، جناحی و دستگاهی می گردند و اپوزسیون داخل و خارج از کشور هم درصددند تا از این اوضاع بهره برداری های خاص خودشان را داشته باشند. این ضعف و بیماری و عدم تاب آوری اقتصادی در برابر تهدیدات و نوسانات است که در آن آمریکایی ها به دنبال زمین گیر کردن کشور و افزایش نارضایتی ها و ابعاد مشکلات و اختلافات در داخل هستند.

وی تصریح کرد: طرح عدم کفایت رئیس جمهور، طرح افزایش نظارت بر دولت و طرح ترمیم کابینه از موضوعاتی بود که در این آشفته بازار از سوی رقبای رئیس جهور و مخالفان آن مطرح شد و دکتر روحانی متقابلا طرح ضرورت حفظ وحدت ملی، استمداد از مردم، تکیه بر استکبارستیزی مردم، عزت خواهی، وعده حل مشکلات و قول تحول بزرگ در اقتصاد کشور را داد و مردم را متقابلا به آرامش و اعطای فرصت و زمان بیشتر به دولت دعوت کرد که به نظر می رسد باعث آرامش نسبی در کشور گردد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: