• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-7514-5
  • خبرنگار : 15279
  • منبع خبر : ----

کارشناس‌مسئول مدارس و مراکز غیردولتی خراسان رضوی عنوان کرد؛

افزایش 13 تا 15 درصدی شهریه مدارس غیردولتی

کارشناس‌مسئول مدارس و مراکز غیردولتی خراسان رضوی گفت: شهریه مدارس غیرانتفاعی در استان نسبت‌به سال گذشته، 13 تا 15 درصد افزایش یافته است.

علی‌رضا اسلامی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اینکه «افزایش شهریه مدارس غیردولتی به تغییر نرخ ارز ارتباطی ندارد»، اظهار کرد: کم‌ترین میزان شهریه در پیش‌دبستانی 500 هزار تومان، در مقطع ابتدایی بین 814 هزار تومان  تا سه میلیون و 360 هزار تومان، در مقطع متوسطه اول، بین یک میلیون و 209 هزار تومان تا سه میلیون و 974 هزار تومان، در مقطع متوسطه نظری بین دو میلیون و 244 هزار تومان تا 5 میلیون و 148 هزار تومان، در مدارس فنی‌وحرفه‌ای بین 2 میلیون و 415 هزار تومان تا 5 میلیون و 588 و در مدارس کارودانش بین دو میلیون و 615 هزار تومان تا 6 میلیون و 434 هزار تومان است.

دبیر شورای نظارت استان در خصوص فرایند تعیین شهریه اظهار کرد: تصمیم‌گیری در خصوص تغییر میزان شهریه در شهرستان‌ها و مناطق از بهمن‌ماه شروع می‌شود. در ابتدا موسس مدارس غیردولتی در سامانه وزارتی شهریه اطلاعات مربوط به مدارس همچون متراژ زمین و ساختمان، اجاره بهایی که پرداخت می‌شود، تعداد نیروها و... را ثبت می‌کنند.

اسلامی‌نژاد خاطرنشان کرد: در ادامه در هر یک از اداره‌های چهل‌وهشت‌گانه شورای شهری تشکیل می‌شود. کارگروه شهری اطلاعات ثبت‌شده توسط موسس را بررسی و تایید می‌کند. در مرحله بعد، اطلاعات تایید شده در استان مجدداً بررسی و تایید می‌شود. سپس اگر این اطلاعات توسط وزرات‌خانه نیز تایید شد، عدد نهایی به‌عنوان شهریه در نظر گرفته می‌شود. با توجه به این شرایط شهریه مدارس مختلف، متفاوت است.

وی افزود: در مدارس غیردولتی معلمان بر اساس قانون کار حقوق دریافت می‌کنند و مقدار آن ارتباطی به جنسیت آن‌ها ندارد. معلمان همچنین تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند. قراردادهایی نیز بین آن‌ها و موسس منعقد می‌شود.
کارشناس مسئول مدارس و مراکز غیر دولتی خراسان رضوی اضافه کرد: تعداد مدارس غیردولتی استان ما از میانگین کشور پایین‌تر است و در رتبه‌بندی کشوری خراسان رضوی در جایگاه هفدهم قرار دارد.

اسلامی‌نژاد اظهار کرد: در حوزه مدارس غیردولتی به‌تازگی پورتال وزارتی مشارکت‌ها طراحی شده است. یکی از امکانات این پورتال این است که قرارداد ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدرسه از آن پرینت گرفته و امضا می‌شود و قراردادها دیگر به صورت دست‌نویس نمی‌باشد. به محض ثبت‌نام دانش‌آموز پیامکی از سامانه با مضمون اینکه ثبت‌نام به‌طور کامل انجام شده است، به ولیّ دانش‌آموز ارسال می‌شود. دفتر تمام مدارس ملزم به نصب بنر شهریه که از سامانه دریافت می‌شود، هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: