• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-4987-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

پیام آیت الله مکارم شیرازی به مناسبت راه اندازی رادیو زیارت

آیت الله مکارم شیرازی، مرجع تقلید، به مناسبت راه اندازی رادیو ملی زیارت پیامی صادر کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان آیت الله ناصر مکارم شیرازی در پیامی به مناسبت راه اندازی رادیو زیارت عنوان کرد:

بارگاه امام هشتم(ع) جاذبه فوق العاده ای دارد. مطابق آنچه خبر داده اند، در سال حدود 20 میلیون نفر از این بارگاه ملکوتی زیارت می کنند که در نوع خود در دنیا بی نظیر و یا کم نظیر است. 

در این پیام آمده است: این جاذبه عظیم فرصت های بسیار خوبی فراهم می کند. اولا خود زیارت شخص زائر را پرورش می دهد. این زیارت موجب می شود اخلاق ما پاک شده، کفاره گناهان ما شود و موجب پرورش و پیشرفت انسان خواهد شد.

از دیگر سو این اجتماع بزرگ فرصت بسیار مهمی برای مسایل فرهنگی به وجود می آورد. بعد از انقلاب اسلامی توجه به این فرصت طلایی که بر اثر اجتماع زوار حاصل می شود، با اقدامات فرهنگی آغاز شده و روز به روز نیز این فعالیت ها توسعه و گسترش می یابد. از دیگر سو رسانه ها می توانند پیام های این بارگاه ملکوتی را به دنیا برسانند. چه بهتر که از رسانه ها استفاده شود و پیام این بارگاه به دنیا ارسال شود.

یکی از ویژگی های آن حضرت این بود که زمانی که مذاهب مختلف به سوی اسلام هجوم آوردند، امام در مقابل آن ایستاده و اجازه ندادند اسلام و عقاید آن آلوده به افکار التقاطی و انحرافی شود. 

اگر برنامه امام رضا(ع) را در نظر گیریم و مناظرات ایشان را مد نظر قرار دهیم، به جهت اینکه دربار خلاف مرکز تبلیغات جهان بود، امام از تشکیلات خلافت استفاده کرد و مسایل مهم اسلامی را به نقاط مختلف فرستادند.

امیدواریم این برنامه زائر که بناست آغاز بکار کند، منشا یک تحول نه تنها در میان زوار و کشور ایران بلکه در همه مناطقی که نام اسلام به آن رفته، پیام های امام و زندگی آن حضرت و مسایل اسلامی به مناطق مختلف نفوذ کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: