• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-7814-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان بهزیستی استان خراسان رضوی:

معرفی افراد بهبودیافته به بخش اشتغال، از توفیقات سازمان بهزیستی است

معاون سازمان بهزیستی استان خراسان رضوی گفت:ما امروز شاهد این هستیم که فرصت و توانمندی داریم تا افرادی را که در این مرکز حضور و بهبود پیدا کردند، بتوانیم به بخش اشتغال جامعه خود معرفی کنیم و این جزو توفیقات سازمان بهزیستی در این خصوص بوده است. 

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، مسعود هنربخش امروز ۱۴ تیرماه در بازدید از مرکز درمان اعتیاد معتادین متجاهر خلق‌آباد، اظهار کرد: انتظار نانوشته‌ای از سازمان بهزیستی وجود دارد و این است که به بحث توانمندسازی نیز بپردازند.

وی افزود: ما توانستیم مراکز را از ۳ به ۱۱ مرکز توسعه دهیم و هدفمان این بود که از حالت اردوگاهی خارج شود. در حال حاضر هدف اصلی همه کمک به بازتوانی است. قرار است که ما در این مرکز معتادان کارتن‌خواب و متجاهر را به معتادان غیر متجاهر تبدیل کنیم.

هنربخش با بیان اینکه «ما در ابتدا با دو موضوع مواجه بودیم»، عنوان کرد: یک موضوع این بود که مردم باید این مراکز را بشناسند که برای این کار سراغ شورای مشارکت‌ها رفتیم. ما برای اینکه مراکز و کار آن‌ها را معرفی کنیم، جلسات متعددی گذاشتیم. فرهنگ مشارکت در نگهداری و درمان معتادان متجاهر در سطح جامعه ما کم است. موضوع دومی که با آن مشکل داشتیم، چرخه ناکارآمد اعتیاد بود که چندباره دستگیر می‌شدند. 

معاون سازمان بهزیستی استان خراسان رضوی ادامه داد: ما امروز شاهد این هستیم که فرصت و توانمندی داریم تا افرادی را که در این مرکز حضور و بهبود پیدا کردند، بتوانیم به بخش اشتغال جامعه خود معرفی کنیم و این جزو توفیقات سازمان بهزیستی در این خصوص بوده است. 

وی اضافه کرد: بستر در حوزه قضایی سازمان از اینکه معتاد یک مجرم است برداشته شده و اینکه معتاد یک بیمار بوده پذیرفته شده است. فعالیت‌های فرهنگی بسیار خوبی در مشهد در این مراکز انجام دادیم و به دنبال کمک به این افراد هستیم. ما تلاش می‌کنیم که شهر پاکی را داشته باشیم اما این کار با سازمان بهزیستی به تنهایی امکان‌پذیر نیست. ما فقط در حوزه درمان پاسخگو شده‌ایم و نمی‌توانیم مطالبه‌گر باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: