• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-8514-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی:

مسئله اول ما در اعتیاد، پیشگیری است

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت:مسئله اول ما در اعتیاد پیشگیری است که اگر ورودی به این چرخه را نبندیم، دچار دور باطل و تسلسل خواهیم شد.

به گزارش ایسنا-‌ منطقه خراسان، محمدرحیم نوروزیان امروز ۱۴ تیرماه در حاشیه بازدید از مرکز درمان معتادین متجاهر خلق‌آباد، اظهار کرد: کاری که به دست دولت است باید در حد نظارت و سیاست‌گذاری باشد، وگرنه به نتیحه مطلوب نخواهد رسید. کار را باید به مردم واگذار کرد. 

وی افزود: ما در مشهد این کار را انجام دادیم. از زمانی مدیریت مراکز درمان اعتیاد به بهزیستی واگذار شد، وضعیت بهتر شده و پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای را شاهد بودیم. باید تقسیم کار صورت گیرد. همه دستگاه‌ها در مشهد و استان پای کار هستند. تنها شهردار در این زمینه ابهام داشت که ما وظیفه‌ای نداریم اما شهرداری مهم‌ترین نهاد و دستگاهی است که باید در این حوزه فعالیت کند.

نوروزیان ادامه داد: باید تعریف شود که از هر دستگاهی چه می‌خواهیم و نقش هر دستگاه چیست. اگر این کار به درستی انجام شود به ویژه در حوزه جلب مشارکت مردمی و مردم که ظرفیت خراسان رضوی بالا است، ما بهتر می‌توانیم خدمات ارائه دهیم.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در شهر مشهد حدود یک میلیون ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر حاشیه‌نشین وجود دارد، عنوان کرد: عمده این افراد در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند. علاوه بر این جمعیت سرریزی را به طور سیار و دائم از شهرها و استان‌های دیگر داریم و اگر بخواهیم مشکل خود را جمع و شهر را پاک کنیم به چند مرکز بدین صورت با امکانات فوق‌العاده ویژه نیاز داریم. 

وی خاطرنشان کرد: مسئله اول ما پیشگیری است که اگر ورودی به این چرخه را نبندیم، دچار دور باطل و تسلسل خواهیم شد. دستگاه قضایی نیز در استان پای کار است. هیچ محدودیتی در همکاری وجود ندارد. 

وی اضافه کرد: در حال حاضر در مشهد در حوزه اراذل و اوباش،  سپاه کار بسیار خوبی انجام داده است. ما تعداد زیادی از افرادی را که جزو اوباش بوده و باید پای چوبه دار می‌رفتند، سپاه تلاش کرده و آن‌ها را گردآوری کرد و بسیج نیز کار بسیار خوبی انجام داد. این افراد را به مراکز مختلف می‌برند و کارهای فرهنگی انجام می‌دهند. ظرفیت چنین کارهایی در مشهد بسیار بالا است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: