• جمعه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-6984-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس اتحادیه مرغ داران تخم گذار استان خبر داد

خراسان رضوی، سومین استان تولید کننده تخم مرغ در کشور

رییس اتحادیه مرغ داران تخم گذار خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی سومین تولید کننده تخم مرغ در کشور است و بالغ بر 10میلیون مرغ تخم گذار و تولید با ظرفیت 110 هزار تن در هر سال دارد.

محمد منتظمی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: انتظار می‌رود زمان برگزاری نمایشگاه دام و طیور در مشهد به جای  3 روز به یک هفته افزایش یابد، بازه زمانی مناسب برای برگزاری نمایشگاه دام و طیور هر سال یک بار است.

منتظمی در پاسخ به اینکه آیا قیمت تخم‌مرغ افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: افزایش قیمت تخم‌مرغ قطعی نبوده است، در حال حاضر نهادهای دامی وابستگی مطلق به منابع خارجی دارند. اما اگر مراودات به گونه‌ای باشد که مواد اولیه خوب و با قیمت مناسب در اختیار ما قرار بگیرد احتمال افزایش قیمت کم‌تر است.

وی تاکید کرد: افزایش و یا عدم تغییر در قیمت تخم مرغ بستگی به سیاست مبادلات تجاری در ایران وکشورهای صادرکننده نهادهای دامی دارد.

منتظمی خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی سومین تولیدکننده تخم مرغ در کشور است، در این استان بالغ بر 10میلیون مرغ تخم گذار وجود دارد و سالانه 110 هزار تن تولید تخم مرغ در استان صورت می‌گیرد. 

وی با بیان اینکه تاکنون برای 2400 نفر از طریق واحدهای مرغ تخم گذار اشتغال‌زایی ایجاد شده است، افزود: در حال حاضر 240 بهره‌بردار در حوزه مرغ تخم‌گذار در استان فعالیت می‌کنند و در هر واحد تخم‌گذار 10 تا 20 هزار مرغ تخم‌گذار  وجود دارد که در هر واحد 10 کارگر مشغول به کار هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: