• جمعه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-7184-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

امروز در یک جنگ اقتصادی قرار داریم

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران تصریح کرد: ما در یک جنگ اقتصادی قرار داریم. کسانی در این جنگ قرار دارند که جنگ 8 ساله را پشت سر گذارده اند. وظیفه ما این است که بیعت خویش را در ارتباط با دفاع از جمهوری اسلامی اعلام کنیم ولی انتظاراتی هم برای حضور در جبهه های جنگ اقتصادی داریم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان عبدالوهاب سهل آبادی شب گذشته در آیین گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار کرد: خوشبختانه با همتی که در استان خراسان رضوی صورت گرفت و با همکاری مسئولان بهزیستی این استان، تعداد قابل توجهی از فرزندان تحت پوشش این نهاد، با همکاری خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی صاحب کار شدند. این امر در کشور نیز اجرا شد و ما نیز به عنوان خانه صنعت، معدن و تجارت تفاهم نامه ای با سازمان بهزیستی کشور برای این منظور امضا می کنیم که بتوانیم دین خویش را به افراد تحت پوشش این سازمان ادا کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در خانه صنعت، معدن و تجارت ایران نسبت به یک موضوع مهم دیگر نیز پیگیری های لازم و مطالعات زیادی صورت گرفت که در نتیجه آن امروز شهرهای تبریز، مشهد، اصفهان و تهران ایجاد یک هاب صادراتی را آغاز می کنند که اقدام ارزشمندی است و قرار است اقدامات آن مربوط به عارضه یابی کارخانجات مشکل دار تا ارایه کمک های مالی به آنان را دربر می گیرد.

سهل آبادی تصریح کرد: ما در یک جنگ اقتصادی قرار داریم. کسانی در این جنگ قرار دارند که جنگ 8 ساله را پشت سر گذارده اند. وظیفه ما این است که بیعت خویش را در ارتباط با دفاع از جمهوری اسلامی اعلام کنیم ولی انتظاراتی هم برای حضور در جبهه های جنگ اقتصادی داریم. اگر در دوره جنگ سربازان ایستادگی می کردند، به این دلیل بود که تمام مملکت از آن ها پشتیبانی داشت. این برای سربازان جنگ اقتصادی امروز دشوار است که بشنوند طی دوره 5 ساله 92 تا 96 میانگین واردات کشور 35 میلیارد دلار بوده است اما در سالی که مقام معظم رهبری فرمان سال تولید ملی را دادند، در کمتر از 2 ماه آن، واردات ما 20 میلیون دلار باشد. 

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه این ناپسند است که ما سربازان اقتصادی بشنویم که وارداتی که به کشور می آید، متاسفانه با 10 درصد کاهش قیمت به کشورهای دیگر همسایه فروخته می شود، گفت: برخی ارز 4200 تومانی گرفته و کالا را وارد می کنند و سپس می فروشند و ارز 8000 تومانی را به جیب می زنند. 

وی اضافه کرد: باید در این شرایط به وحدت برسیم. امروز نیاز است که کارگران این جبهه، یعنی همراهان این سنگرنشینان، آرامشی پیدا کنند اما در این وضعیت چرا سازمان تامین اجتماعی که پول را با جرایم آن اخذ می کند، دفاتر کارگران ما را تمدید نمی کند؟

سهل آبادی بیان کرد: باید تقصیر را تقسیم کنیم. امروز اکثر صنعتگران کشور دچار دیون معوق به بانک ها هستند و هر ثانیه بر آن اضافه می شود؛ این در صورتی است که تقصیر بروز این شرایط به صورت صددرصد با ما نبوده است. باید یک اندیشه قانونی برای دیون این عزیزان داشت. علاوه بر این ما نسبت به سیاست های ارزش افزوده و اصول آن گله مندیم. در شرایط رکود چند ساله کشور همه همکاران ما تولیدات خویش را با اقساط چند ماهه فروخته ولی باید هر 3 ماه یک مرتبه با ارزش افزوده تصفیه حساب کنیم. 

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران عنوان کرد: در شرایط فعلی نباید مجموعه اداره کار به یاد این بیافتد که از هر کارگر برای ورزش میزانی پول از کارفرما اخذ کند. آیا حق این است که در این شرایط این قانون اعمال شود؟ آیا در قراردادهای کارگری که با تعامل کارگر و کارفرما به خوبی منعقد می شد، زمان کشیده شدن این بحث است؟ 

در حاشیه این مراسم تفاهم نامه ای بین خانه صنعت، معدن و تجارت کشور با سازمان بهزیستی برای حمایت از افراد تحت پوشش این سازمان منعقد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: