• جمعه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-7384-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان:

اختیارات استاندار باید خیلی بیش از این باشد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تاکید کرد: اختیارات استاندار باید خیلی بیشتر باشد. استان خراسان برابر با یک کشور است. با همین اختیارات محدود موجود در این استان، اتفاقات خوبی در خراسان رضوی رخ می دهد. خواهش ما این است که هم به مردم اعتماد شود و هم اختیارات بیشتری به مسئولان استانی داده شود. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان سیدحسین حسینی شب گذشته در آیین گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار کرد: شرایط و اوضاع اقتصادی بعد از خروج امریکا از برجام مسایلی را برای ما به وجود آورده و روز به روز در سطح بین المللی نیز مشکلات بیشتری برای ما به وجود می آورد. البته این مساله دور از انتظار نبود و 40 سال است که امریکایی ها نتوانسته اند به اهدافی که خواهان آن هستند، در مورد ایران برسند. 

وی ادامه داد: دشمن قسم خورده پایه های نظام را هدف قرار داده و قصد از بین بردن همبستگی را دارد. راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کنونی نزد بخش خصوصی است چون تولید راه نجات اقتصاد است. 

حسینی با بیان اینکه فارق از اینکه به چه حزبی علاقه مندیم، ما همه در یک کشتی نشسته و میهن و کشور ما در اولویت همه علایق است، گفت: اساس نظام ما بر پایه های اعتقادی مردم بنا شده و نباید اجازه داد پایه های نظام متزلزل شود؛ چه وزیر، چه تولیدکننده و چه مصرف کننده باشیم. سیاست هوشمندانه خارجی موجب شد دشمن قسم خورده نظام پای میز مذاکره بیاید، اقدامی بخردانه و بجا بود. آیا نباید چنین الگویی را در داخل با اصحاب صنعت و اقتصاد برپا کرد؟

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تصریح کرد: کجای تولید کم ارزش تر از سایر بخش های مردم پسند است؟ آن هایی که در صحنه مسابقات صاحب افتخارات می شوند، از جنس فرزندان ما هستند که در کارخانه و تولید فعالیت می کنند. باید توجه داشت علی رغم تمام خدماتی که دولت داشته اما هنوز هم آنطور که شاید به بخش خصوصی در برخی حوزه ها توجهی نشده است. 

حسینی اضافه کرد: ما واقعا با تهران نشینان خیلی مشکل داشته و کلی از وقت ما صرف رفتن به تهران می شود. اختیارات استاندار باید خیلی بیشتر باشد. استان خراسان برابر با یک کشور است. با همین اختیارات محدود موجود در این استان، اتفاقات خوبی در خراسان رضوی رخ می دهد. خواهش ما این است که هم به مردم اعتماد شود و هم اختیارات بیشتری به مسئولان استانی داده شود. طبیعی است که مسئولان شهرستان ها شناخت بهتری از شرایط دارند.

وی تاکید کرد: برای یک بار هم که شده باید تمرکزگرایی و دیوان سالاری و بروکراسی جاری را کاهش داد. امروز ما خیلی نگران نظام بانکی و امور مالیاتی نیستیم بلکه نگرانی ما این است که اتحاد بین ما از بین برود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: