• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-10090-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

مدیرکل سیاسی استانداری خراسان رضوی:

روند انتخاب فرماندار گناباد در مراحل پایانی قرار دارد

مدیرکل سیاسی استانداری ‌خراسان رضوی گفت: گزینه‌های مختلفی برای فرمانداری گناباد در استانداری مطرح شده اما هنوز کسی به وزارت کشور معرفی نشده است، اما بررسی‌ها در مراحل پایانی قرار دارد.

احمد قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به فرایند و ارزیابی وزارت کشور و استعلامات مربوطه، اگر مشکلی پیش نیاید به طور معمول روند انتخاب فرماندار حداقل یک ماه طول می‌کشد.

وی ادامه داد: با توجه به فعل و انفعالات، تا زمانی که حکم یک مدیر سیاسی توسط وزیر کشور امضاء نشود این روند ادامه خواهد داشت.

مدیرکل سیاسی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برای شهرستان گناباد با توجه به حسیاسیت‌های مردمی، پیشینه این شهر، حوزه و دانشگاه‌ها، صنعت و روند توسعه‌ای که این شهر در پیش گرفته سعی می‌کنیم که فرمانداری در تراز این شهر به وزارت کشور معرفی کنیم.

قربانی افزود: طبق ضوابط قانونی لزوما بایستی فرماندار از نیروهای درون سازمان انتخاب شود و به این جهت برای استفاده از نیروهای سایر سازمان‌ها محدودیت‌های قانونی وجود دارد.

وی تصریح کرد: سابقه بسیار خوب آقای نبی پور و همچنین تمایل مردم گناباد به ماندن ایشان در این شهر کار را برای ما سخت کرده است و بر همین اساس باید نیرویی انتخاب کنیم که بتواند روند توسعه این شهر را به پیش ببرد.

مدیرکل سیاسی استانداری خراسان رضوی همچنین گفت: سرپرست فرمانداری گناباد منصوب شده اما در عین حال در نبود فرماندار، معاون وی تولیت امور را دارد.

در خصوص انتخاب فرماندار گناباد هیچ صحبتی با من نشده است

همچنین نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون در خصوص انتخاب فرماندار گناباد نه هیچ صحبتی با بنده شده و نه گزینه‌ای را معرفی نموده‌ام، اما در طی این چند روز در تلاش بوده‌ام که در روند انتخاب فرماندار تسریع شود.

حمید بنایی در گفت‌وگو ایسنا عنوان  کرد: استاندار خراسان رضوی و حوزه سیاسی استانداری در حال رایزنی با گزینه‌ها برای سکانداری فرمانداری گناباد هستند و پس از جمع بندی، نظرات اینجانب به‌عنوان نماینده مردم و همچنین امام جمعه شهرستان را خواهند گرفت.

وی افزود: روند خشکسالی‌های چند ساله و البته وجود ظرفیت‌های خوب در حوزه‌های مختلف می‌طلبد که فرماندار آتی گناباد، از میان مدیران لایقی انتخاب شوند که شاخصه‌های مهمی همچون کارآمدی، اعتدال و انقلابی گری داشته باشند.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فرماندار، نماینده عالی دولت در هر شهر بوده و وظایف مشخصی دارد و من نیز کمک او خواهم کرد و ضمنا از هر کاری برای مردم کشور و علی‌الخصوص حوزه انتخابیه فروگذار نکرده و نخواهم کرد.

بنایی با بیان اینکه سرپرست فرمانداری گناباد امروز مشخص می‌شود، تصریح کرد: وقتی فرماندار یک شهر می‌رود معاون وی که ابلاغ داشته به عنوان سرپرست عهده دار کار بوده و باید مدیریت شهر را تا انتخاب فرماندار جدید به دست بگیرد.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: به شهادت مدیران ارشد استانداری و وزارت کشور، بسیار مقاومت کردم که آقای نبی‌پور در فرمانداری گناباد بماند و منتقل نشود، اما سیاست کاری استانداری در حال حاضر تغییر چینش فرمانداران استان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: