• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-6385-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

قائم مقام حزب موتلفه در خراسان رضوی:

مشکلات‌مان با اتکا به نیروهای داخلی حل می‌شود

قائم مقام حزب موتلفه در خراسان رضوی گفت: نباید فریب دشمن چماق و هویج به دست را بخوریم و ضروری است بدانیم با اتکا به نیروهای داخلی مشکلات حل خواهد شد.

حسن قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با تاکید بر اینکه مسئولان اجرایی که مسئول امور معیشت مردم و زندگی آنان هستند، باید با مردم روراست سخن بگویند، اظهار کرد: باید در عمل هم اینگونه باشند، این مساله به همه کسانی که به نوعی درگیر مقدرات کشور هستند، بازمی گردد.

وی ادامه داد: اگر مردم احساس کنند، مسئولان مانند آنان زندگی کرده و عملی مطابق با سخن خود دارند، قطعا با ایشان همراهی خواهند داشت. در این مقطع حساس همه آحاد مردم و جریانات، بایستی در مقابل دشمنی که سرسختانه در برابر مردم ایران ایستاده، متحد شوند. خوشبختانه همه جریانات نیز از این موضع حمایت داشته و امیدواریم همه متوجه وضعیت حساس کنونی باشند و منافع ملی نظام، مردم و کشور را مد نظر قرار دهند.

قاسمی در خصوص اولویت‌هایی که دولت باید در جهت بهبود شرایط کنونی در دستور کار خود قرار دهد، عنوان کرد: به تصور من اگر مسئولان سه قوه با یکدیگر یک دل شوند و بر تامین نیازهای اصلی جامعه که مسایل معیشتی مردم و اقتصاد کشور است، متمرکز شوند و به صورت خستگی ناپذیر و جهادی در صحنه باشند، دشمن امیدی نمی بندد، با این حال اگر هنوز امید مسئولان به بیرون از کشور باشد و اینگونه تصور شود که می توان از بیرون مشکلات کشور را بهبود بخشید، این اشتباه بزرگی است.

قائم مقام حزب موتلفه در خراسان رضوی اضافه کرد: تا زمانی که آقایان از بیرون ناامید نشوند و به توانمندی نیروهای داخلی ایمان پیدا نکنند، گره کار باز نخواهد شد. این شرایط درست مشابه شرایط دهه ابتدایی انقلاب اسلامی است که با بزرگترین چالش یعنی جنگ تحمیلی رو به رو شدیم اما مسئولان به توانمندی مردم و نیروهای داخلی ایمان داشتند و همه را وارد صحنه کردند و هیچگاه امیدوار به بیرون نبودند.

قاسمی تصریح کرد: به همین جهت در حوزه دفاع بسیار پیشتاز بوده ایم و امروز به جایی رسیده ایم که دشمن از توانمندی نظامی ما دل می زند و مایوس شده است؛ لذا دشمن دست به این حرکات غیرمفید زده که امیدواریم مسئولان برای بهبود مسایل اقتصادی یک دل شوند و کما فی السابق دشمن شکست بخورد.

وی با اشاره به برخی موضع گیری ها مبنی لزوم کناره گیری رئیس جمهور و طرح مساله عدم کفایت سیاسی وی گفت: قرار نبوده رئیس جمهور کنار برود و آمده که خدمت کند؛ کسانی این مباحث را مطرح می کنند که دنبال توطئه هستند تا بین نیروهای داخلی اختلاف افکنی کنند.

قائم مقام حزب موتلفه در خراسان رضوی بیان کرد: آقای رئیس جمهور از مردم رای گرفته که خدمت کند و قسم یاد کرده تا همه توان خود را در خدمتگذاری به مردم صرف کند؛ بنابراین قرار نیست کسی در میانه کار مسئولیت را رها کند. اگر قرار بود مسئولیت را رها کنند، گذشتگان نیز مسئولیت را در برابر مشکلات رها می کردند.

قاسمی خاطرنشان کرد: البته همه باید حرف و عمل شان یکی باشد. اگر رئیس جمهور سخنی می گوید، باید آن را دنبال کند. امیدواریم رئیس جمهور متوجه شده باشد که باید همه با هم باشند و از همه نیروهای دلسوز نظام استفاده شود و امیدواریم از این گردنه پر پیچ و خم نییز عبور کنیم.

وی تاکید کرد: همه باید خورده حساب ها را کنار گذارده و به مسایل حاشیه ای و جناحی نپردازند. این ها نوعی بچه بازی و لج بازی است و باید در این مقطع که دشمن با تمام توان، همه نیروهای خود را بسیج کرده و از اذناب مزدور منطقه ای خویش استفاده می کند، همه دست در دست هم قرار داده و مقابل وی ایستادگی کرده و به توانمندی داخلی اتکا کنیم. نباید فریب دشمن چماق و هویج به دست را بخوریم و ضروری است بدانیم با اتکا به نیروهای داخلی مشکلات حل خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: