• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-9214-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

معاون قضایی رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی:

مشکل محور فرمانیه - مجیدیه حل نشود، از راهکار قضایی استفاده می‌کنیم

معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: نامه‌نگاری‌های بسیاری در راستای آسفالت محور فرمانیه به مجیدیه انجام شده و نتیجه‌ای در بر نداشته است؛ اگر مشکل محور فرمانیه تا مجیدیه دوستانه حل نشود از راهکار قضایی استفاده می‌کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، امیر مرتضوی صبح امروز در هفتمین جلسه شورای راهبردی، سیاست‌گذاری و پیشگیری از تصادفات استان که در دادگاه مرکزی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: مسئولانی که در راستای کاهش تصادفات رانندگی مسئولیت دارند بایستی در میدان حضور داشته باشند. بنابراین تا سه ماه آینده الزامی است تا تمامی دستگاه‌های تأثیرگذار در این زمینه، گزارش‌های خود را در مورد فرهنگ‌سازی و اقدامات صورت‌گرفته در رابطه با کاهش تصادفات به دادگستری ارائه دهند. 1200 متر از مسیر فرمانیه به مجیدیه بلاتکلیف مانده و علت این بلاتکلیفی وجود اختلافی است که میان شهرداری و فرمانداری در نحوه محاسباتشان مانند تحصیل حریم و... وجود دارد.

وی افزود: باید این موضوع تا جلسه بعدی تعیین و تکلیف شده و تایید آسفالت‌شدن این مسیر فراهم شود. اگر این امر صورت نگیرد از راهکار قانونی برای حل آن، استفاده خواهیم کرد تا به‌سرعت آسفالت شود. نمی‌خواهیم از طریق دستگاه قضایی به این مسأله ورود کنیم و تلاش داریم تا این موضوع به‌صورت دوستانه رفع شود.

مرتضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر چندین مسیر بلاتکلیف چون مسیر هشت کیلومتری در شهرک صنعتی ماشین‌ابزار، هشت کیلومتر در شهرک صنعتی توس و 1200 متر هم در مسیر فرمانیه به مجیدیه وجود دارد که می‌تواند احداث آن‌ها بار ترافیکی را کاهش دهد. در این زمینه مدت چندماه است که نامه‌نگاری‌های اداری از سوی دستگاه قضایی انجام شده و نتیجه‌ای را دربر نداشته است. بنابراین اگر متولی مسئول این زمینه وظیفه خود را انجام ندهد به سراغ راه‌کار قضایی خواهیم رفت. قرار نیست جلسه بگذاریم، اما تأثیری به همراه نداشته باشد. بنابراین تا پایان تابستان آسفالت‌سازی این محور الزامی است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: