• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-8184-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تانیر مطرح کرد

خراسان رضوی مستعدترین استان برای تولید انرژی خورشیدی

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تانیر گفت: استان خراسان رضوی یکی از استان‌هایی است که مستعدترین شرایط را برای انرژی خورشیدی داشته و دولت نیز در این زمینه برنامه‌هایی دارد و حتی یارانه می‌دهد.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدکاظم ذبیحی ظهر امروز در نشست خبری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق، الکترونیک، تجهیزات و صنایع وابسته در نمایشگاه بین‌المللی مشهد، اظهار کرد: ما شرکت‌های پیمانکاری هستیم که در سطح کشور فعالیت می‌کنیمٰ، قدرت دانش مهندسی استان خراسان رضوی در رتبه اول کشور قرار دارد و هرکجا که این شرکت‌ها حضور داشته باشند در آنجا موفقیت‌های بسیاری نصیب آن منطقه شده است.
 
وی با بیان اینکه حدود 520 شرکت در استان خراسان وجود دارد، عنوان کرد: این شرکت‌ها در زمینه‎های مختلف فعالیت دارند و باید گفت که هر کدام از این شرکت‌ها در زمینه‌های تخصصی خود حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.
 
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تانیر بیان کرد: تفاوت شرکت ما با سندیکای برق در این است که آن‌ها شرکت‌های تولیدکننده در این زمینه هستند و ما فقط موضوعات حوزه پیمانکاری را مورد بررسی قرار می‌دهیم. به طور کلی ما زیرمجموعه وزارت کار هستیم و اعتبارات ما از آنجا اختصاص داده می‌شود.
 
ذبیحی با اشاره به اینکه من سیزدهمین نمایشگاه صنعت برق و الکترونیک را فرصتی برای عرضه توانایی‌های خودمان می‌دانم، تصریح کرد: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی باعث رشد و پیشرفت شرکت‌های ما در استان خواهد شد.
 
وی ادامه داد: استعداد خراسان رضوی برای قرار گرفتن در برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ بسیار بالا است و باید تلاش کنیم تا در این زمینه بتوانیم با برگزاری چنین فضاهایی استعدادهای خود را به کشورهای همسایه بشناسانیم.
 
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تانیر با اشاره به اینکه تعداد شرکت‎هایی که در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر کار می‌کنند، زیاد است، تصریح کرد: ما در بحث صفحه‌های خورشیدی کارخانجاتی در استان خراسان رضوی داریم که تولیدکننده هستند و مواد اولیه‌شان را از کشورهای اروپایی تهیه می‌کنند، آهن‌ها نیز مشکلات ارزی و واردات را دارند اما دولت حمایت زیادی می‌کند.
 
ذبیحی اضافه کرد: انرژی‌های خورشیدی یکی از انرژی‌هایی است که دنیا به سمت آن حرکت می‌کند. استان خراسان رضوی یکی از استان‌هایی است که مستعدترین شرایط را برای انرژی خورشیدی داشته و دولت نیز در این زمینه برنامه‌هایی دارد و حتی یارانه می‌دهد، در حال حاضر ما از کشورهای اروپایی کمک می‎گیریم. همه کشورها به سمت تولید انرژی‌های خورشیدی در حال پیشرفت هستند.    

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: