• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 974-4291-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

برنامه شورای جهانی گردشگری پایدار

شورای جهانی گردشگری پایدار (GSTC) اعلام کرده است که مقصدهای سبز، مجوز GSTC-Accredited  را دریافت خواهند کرد. این تاییدیه ترویج محصولات و خدمات گردشگری پایدار را تایید می‌کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از نیوز،  سازمان سبزغیرانتفاعی شامل کارشناسان و سفیرانی است که در 80 کشور فعالیت دارند. این سازمان مجموعه‌ای از مدیران و ذینفعان محلی، منطقه ای و کشوری بوده که افزایش پایداری اقلیمی، دیدگاه بازار و کیفیت گردشگری را پشتیبانی می‌کنند.

 Green Destinations  ( مقصد سبز) برنامه‌ای کامل، مقرون به صرفه و آسان برای استفاده، ارزیابی و صدور گواهینامه متناسب با نیازهای مقاصد بزرگ و کوچک است. عملکرد این سیستم از طریق یک پلتفرم گزارشی و ارزیابی آنلاین بر اساس استانداردها و پایگاه داده از 2000 مقصد مدیریت می‌شود. این پلت‌فرم به هدف‌های بهبود مدیریت پایدار و عملکرد آن کمک خواهد کرد.

کسب وضعیت GSTC- تایید شده به این معنی است که برنامه صدور گواهینامه، فرآیندها و مراحل دیگر توسط پنل اعتباربخشی GSTC بررسی و تایید شده است. شرکت‌ها و مقصد‌های دارای گواهینامه معتبر GSTC قابلیت استفاده از زبان GSTC و آرم در زمان کسب همه معیارهای GSTC را دارند و هدف از آن ارائه برنامه‌های گردشگری پایدار مورد تایید و اطمینان گردشگران است.

آلبرت سلمان بنیانگذار مقاصد سبز گفت: بسیار خوشحال هستیم که در مقاصد سبز به GSTC-Accredited دست یافتیم. این تاییدیه تعهد ما به ترویج پایداری، محصولات گردشگری و خدمات را بیان می کند.

سالانه استاندارد GD با اعطای جوایز برنز، نقره و طلا جشن گرفته می‌شود و با این تاییدیه خود گواهینامه معتبر GSTC را برای کشورهایی که استانداردهای ملی خود را توسعه داده اعطا خواهیم کرد.

تاکنون  چهار برنامه مسکن، پنج برنامه گردشگر اپراتور و دو برنامه هدف، تاییدیه GSTC-Accredited را کسب کرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: