• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-6886-5
  • خبرنگار : 15291
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح حمل‌و‌نقل دانشجویی با «اتوبوس‌های برقی» در دانشگاه فردوسی

دبیر شورای راهبردی دانشگاه سبز دانشگاه فردوسی مشهد گفت: طرح حمل‌و‌نقل دانشجویان با اتوبوس‌های برقی به صورت آزمایشی در دانشگاه فردوسی در حال اجرا است.
 
دکتر عادل سپهر در گفت‌و‌گو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص طرح حمل‌و‌نقل دانشجویان دانشگاه فردوسی با اتوبوس‌های برقی اظهار کرد: حمل و نقل دانشجویان از روز 16 تیر‌ماه در دانشگاه فردوسی اجرایی شده ‌است. این طرح به صورت آزمایشی به مدت یک‌ماه اجرا خواهد ‌شد. 
 
وی ادامه داد: پس از بررسی شاخص‌های زیست‌محیطی و مسائل اجتماعی این طرح را از نیمسال اول 97 در سراسر دانشگاه اجرا خواهد‌شد و خودرو‌های برقی به طور کامل جایگزین خودرو‌های دیزلی می‌شود. به جهت زیاد بودن تعداد دانشجویان دختر، تعداد اتوبوس‌های اختصاص‌یافته برای آن‌ها بیشتر خواهد‌ بود.

دبیر شورای راهبردی دانشگاه سبز دانشگاه فردوسی مشهد افزود: دانشگاه فردوسی درحوزه مدیریت سبز رتبه اول را دارد و طرح استفاده از اتوبوس‌های برقی هم برای اولین‌بار در کشور و در دانشگاه فردوسی مشهد انجام می‌شود و عنوان مدیریت سبز با دانشگاه فردوسی از سال 1370 با هم پیوند خورده ‌است و قصد داریم که دانشگاه فردوسی را به جایگاه واقعی خود در حوزه مدیریت سبز برسانیم.
 
 سپهر بیان کرد: هدفی که در این راستا دنبال می‌کنیم دستیابی به دانشگاه سبز است که یکی از این اهداف، پردیس پاک یا سبز است که باید در دانشگاه فردوسی تحقق یابد.
 
وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌ها برای رسیدن به این هدف حذف آلاینده‌های صوتی و شیمیایی و جایگزینی انرژی‌های پاک مانند جایگزینی‌ خودرو‌های برقی به‌جای خودرو‌های دیزلی است.
 
 دبیر شورای راهبردی دانشگاه سبز دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: ساماندهی طرح ترافیک، بهره‌گیری از انرژی خورشیدی و مسائل مربوط به مدیریت سبز، مدیریت پسآب، مدیریت پسماند، تفکیک و مدیریت زباله‌ها، از برنامه‌های آتی و در نظرگرفته شده برای دانشگاه فردوسی است.
 
سپهر عنوان کرد: تعداد اتوبوس‌ها بستگی به نیاز دانشگاه دارد و پس از بررسی‌ها در نیمسال اول تعداد اتوبوس‌ها تعیین می‌شود که می‌تواند 40 و یا 50 اتوبوس در سطح دانشگاه قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: