• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-6986-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

بهترین راهکار برای مبارزه با بیکاری ناشی از تکنولوژی

اندرو یانگ، کارآفرین فعال و نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات در سال 2020 آمریکا هشدار داد که تکنولوژی در سال‌های پیش رو میلیون‌ها شغل را خواهد بلعید و در صورت عدم آمادگی با این تحول عظیم، جامعه بشری مخصوصا ایالات متحده با بحران بیکاری غیرقابل تصوری مواجه خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از سایکولوژی تودی، اندرو یانگ 43 ساله که با ایده‌‌ های ناب و جذاب در آمریکا کاملا شناخته شده است، با تاسیس شرکت غیر دولتی VFA به دنبال جذب ایده‌های نو برای بهبود اوضاع کسب و کار در ایالات متحده است.

از نظر کارشناسان با توجه به موفقیت‌های این کارآفرین جوان و ایده‌های ناب او در کنترل فردای آمریکا، از سوی دموکرات‌ها به عنوان کاندیدای زودهنگام معرفی شده است تا به نوعی یک چالش جدید برای ترامپ محسوب شود.

اندرو یانگ نه تنها منتقد جدی روحیه و رفتار ترامپ در جایگاه ریاست جمهوری است، بلکه منتقد لیبل‌هایی همچون محافظه کار و لیبرال نیز هست و معتقد است که به جای تقسیم‌‌بندی‌های جاه‌طلبانه بهتر است به فکر اقتصاد فردای کشور در مواجه با ظهور تکنولوژی باشیم.

به گفته یانگ، بیش از نیمی از مردم آمریکا از وضعیت اقتصادی خود و قرار گرفتن در دوران تغییر ابعاد اقتصادی جهان با ورود پدیده اتوماسیون ناراضی هستند.

پدیده‌هایی همچون اتوماسیون، هوش مصنوعی و سایر دستاوردهای تکنولوژی در واقع به عنوان فرزندان علم نوین شناخته می‌شوند که با پیشرفت هر شاخه از آنها نیاز به حضور فیزیکی انسان در محل کار با چالش اساسی رو به‌رو می‌شود.

مهمترین برنامه در دستور کار اندرو یانگ، برابری در کار و اقتصاد است. در واقع او به دنبال ارائه راهکارهای جدید برای سرکوب یا کاهش عوارض شدید نفوذ تکنولوژی در زندگی بشر است.

کمپین اندرو یانگ، با شعار « اول انسان » راه‌اندازی شده است. وی معتقد است که ارزش انسان‌ها قابل مقایسه با پول نیست و همه باید برای مبارزه با فقر و بیکاری در آمریکا تلاش کنند.

مهمترین برنامه اولین نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده، توجه جدی به برنامه حداقل درآمد ماهانه پایدار یا UBI است که طبق آن هر شهروند آمریکایی باید حداقل در ماه هزار دلار درآمد کسب کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: