• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-6587-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی:

باید نگاه اولویت‌دار به برنامه‌های اوقات‌فراغت وجود داشته باشد

مسئول دبیرخانه کانون‌‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی گفت: باید نگاه اولویت‌دار به برنامه‌های اوقات‌فراغت وجود داشته باشد و تربیت هم ماحصل همین فعالیت‌ها و برنامه‌هاست.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، محمدحسین عبداللهی در همایش «آسمانی‌ها» که امروز صبح با حضور مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان در تالار نور مشهد برگزار شد، اظهار کرد: بحثی که امروز برای ما اهمیت دارد، موضوع اوقات‌فراغت است؛ چون دانش‌آموزان و طلبه‌ها و... در این فصل عموما بیکار هستند و به همین دلیل مساجد و کانون‌های فرهنگی و هنری درگیر برنامه‌ریزی کلاس‌های تابستانی اوقات‌فراغت هستند.

وی با بیان این‌که ما در اوقات‌فراغت اجباری نداریم، ادامه داد: اوقات‌فراغت، بخشنامه‌ای و دستوری هم نمی‌شود. محور فعالیت‌های اوقات‌فراغت، خانواده است؛ چون ما در مسجد کار فرهنگی می‌کنیم و مخاطب ما هم در مسجد، خانواده هستند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی تصریح کرد: از طرفی اوقات‌فراغت صرفا برگزاری کلاس نیست؛ بلکه باید تلاش کرد روحیه نشاط دینی را در بین مردم ترویج کرد و با توجه به مشکلات و آسیب‌ها در مردم ایجاد انگیزه و امید کنیم.

عبداللهی خاطرنشان کرد: ما تاکید داریم که امسال، سال ۴۰ سالگی انقلاب است و انقلاب ما هم بعد از ۴۰ سال به پختگی رسیده است؛ پس باید در برنامه‌هایمان حتما توجه به ۴۰ سالگی انقلاب و دستاوردها و برکاتش را داشته باشیم.

وی افزود: ما سعی می‌کنیم که موضوعات اوقات‌فراغتی‌مان، موضوعات اولویت‌دار در زمینه‌ حوزه‌های هنری مساجد باشد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با اشاره به این‌که قرآن و عترت مورد توجه و تاکید ماست، اضافه کرد: ما ۳۲ برنامه قرآنی و عترتی را در این حوزه پیش‌بینی کردیم و در برنامه به صحیفه سجادیه هم توجه ویژه‌ای داریم. ورود در حوزه فضای مجازی؛ چه استفاده چه آموزش و چه تطهیر این فضای مجازی ناپاک توسط مسجدی‌ها از برنامه‌های ماست و به عبارتی کانون باید تبدیل به استفاده از فضای مجازی پاک شود.

عبداللهی عنوان کرد: رسانه‌های‌ خارجی طوری کار می‌کنند که گویی تنها مشکل خانم‌های ایران، نرفتن به ورزشگاه است. من سوال می‌کنم آیا کرامت بانوان امروز با نرفتن به ورزشگاه زیر سوال می‌رود؟ کرامت یک زن به حجاب و حضور فعال او در عرصه‌های اجتماعی است. خوشبختانه امروز فعالیت‌های مردمی موفق شده است و این نشان این است که مساجد، هیئات‌مذهبی، مردم و... در این زمینه موثر بوده‌اند.

وی اظهار کرد: در حوزه اوقات‌فراغت، باید ظرفیت‌های استان بسیج شوند و پایگاه های بسیج، آموزش‌و‌پرورش، شهرداری‌ها، فضاهای ورزشی و... در اختیار کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد قرار بگیرند. آنچه بسیار از ما تقاضا می‌شود، مربی است و ان‌شاءالله حوزه هم در این زمینه ورود پیدا می‌کند؛ البته یکی از مشکلات شما مدیران مساجد، مشکلات بیمه‌ای نیز هست.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی اظهار کرد: یک برنامه بسیار خوب نیز خواهران در دهه کرامت دارند؛ به این صورت که خواهران از میدان شهدا اجتماع می‌کنند و با شاخه‌های گل به گل‌باران حرم مطهر می‌روند؛ همچنین اجتماع صادقیون هم فردا حضور دارند.

عبداللهی گفت: مسجد با انفعال، ناامیدی، منفی‌گرایی و خودرایی سازگاری ندارد و حمایت‌ها ازین به بعد باید با ثبت اعضای شما و ثبت فعالیت‌های شما در سامانه باشد؛ ضمن اینکه حتما اعظایتان را در سامانه ثبت کنید. اعظای کانون، نمازگزاران خود مسجد، مراجعین به مسجد، مجاورین مسجد و عموم مردم می‌توانند مخاطبین شما باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: