• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-10214-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

بحران کودکان مهاجر در آمریکا همچنان قربانی می گیرد

به دنبال اجرای سیاست‌های اخیر ترامپ برای جدا کردن اعضای خانواده مهاجران غیرقانونی به خاک آمریکا از طریق مرزهای جنوبی، وضعیت حقوق بشر تا حدی پایمال شده که این مسئله از هفته‌های گذشته در تیتر اول خبرگزاری‌های جهان دیده می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از سایکولوژی تودی، مهمترین بحران موجود در مرزهای مشترک آمریکا و مکزیک، جدا کردن کودکان مهاجر از والدین است. غیرانسانی بودن این عمل ناشایست باعث شده که انجمن روانشناسان آمریکا با ارسال نامه‌ای رسما از ترامپ تقاضای تغییر کنند.

از نظر روانشناسان، قربانی اصلی این عمل غیر انسانی کودکانی هستند که پس از جدا شدن و نگهداری در انزوا، شدیدترین حد ترومای روانی را تجربه می‌کنند.

با جدا کردن کودکان، آنها وضعیت دردناک روحی و روانی را تجربه می‌کنند که این تروما از سه منظر قابل بررسی است.

کودکان مهاجر پس از جدا شدن از والدین با سه تنش روحی و روانی شامل جدا شدن ناگهانی از والدین، حضور در انزوی اجباری و نگهداری با بزرگسالان در شرایط کنترل نشده مواجه می‌شوند.

به گفته کارشناسان، کودکان مهاجر مکزیکی در شرایط بسیار ناگواری از والدین خود جدا می‌شوند، در واقع گریه بی‌پایان و صدازدن متوالی والدین هیچ تاثیر نداشته و با وجود شرایط بد، هیچکس آنها را آرام نمی‌کند. این مسئله با گذشت زمان به یک بحران روحی و روانی تبدیل می‌شود.

پژوهشگران با بررسی وضعیت کودکان در انزوا دریافتند که آنها پس از گذشت زمان به افسردگی، پرخاشگری، بحران شکست کودکی، فقدان انگیزه برای حیات و در بدترین شرایط دچار مرگ آنی می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: