• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 974-4491-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

گردشگری هوایی با بالگرد

صنعت گردشگری یکی از بزرگ‌ترین صنایع جهان با سهم قابل توجه اقتصادی است.  طی سال‌ها  تعدادی از کشورها مانند استرالیا، فرانسه، مالزی، انگلستان، امارات متحده عربی و آمریکا به عنوان مقصد محبوب گردشگری رشد کرده‌اند و در سال‌های اخیر کشورهای در حال توسعه مانند چین، هند، برزیل و آفریقای جنوبی نیز به لیست کشورهای دارای جاذبه‌های گردشگری افزوده شده و از سهم اقتصادی این صنعت بهره برده‌اند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از نیوز، در گردشگری سنتی، گردشگران قادر به انتخاب موارد پیشنهادی شرکت‌های مسافرتی هستند، اما با پیشرفت فناوری و افزایش شمار کاربران رسانه‌های اجتماعی، گردشگران قادرند مجموعه‌ای از مقصد‌های گردشگری، استراحتگاه‌ها، هواپیماها و بسته‌های پیشنهادی را انتخاب کنند و فرصت‌های زیادی برای سفارشی کردن انتخاب خود دارند. البته گردشگری بر اساس نوع گردشگری، مالکیت و منطقه متفاوت است و بر اساس نظرسنجی‌ها،  امروزه گردشگری با هلیکوپتر طرفداران بسیاری دارد.

گردشگری هلیکوپتر به سه بخش ذیل تقسیم می‌شود:

نوع گردشگری: گردشگری سفارشی و گردشگری عمومی.

مالکیت: مالکیت جزئی، خدمات امتیازی و قراردادهای مالکیت مشترک.

مناطق: شامل مناطق جغرافیایی - آمریکای شمالی، اروپا، APAC و RoW.

 
امریکا با تقاضای جهانی برای گردشگری با هلیکوپتر مواجه است و ایالات متحده، آرژانتین، کانادا، برزیل، مکزیک و پرو بازارهای عمده در این گردشگری محسوب می‌شوند. این کشورها دارای زیرساخت‌های پیشرفته، جاذبه‌های گردشگری جذاب و تعدادی جاذبه طبیعی و معماری هستند. علاوه بر این، مناطق مذکور به مهمان‌نوازی معروف بوده و دارای فرهنگ متنوعی هستند که خود یکی از جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شود.

آمریکا دارای چندین مقصد گردشگری است؛ از فلوریدا در ایالات متحده تا آبشار نیاگارا در کانادا، آبشارهای ایگوآسو در برزیل، باربادوس در کارائیب، لوس روچس در ونزوئلا و کارتاژا در کلمبیا است. این مکان‌ها با توجه به طبیعت زیبای خود مکان مناسبی برای گردشگری هوایی محسوب می‌شوند و در نتیجه تعداد زیادی از شرکت‌ها مجهز به هلیکوپتر در این منطقه مستقر هستند تا تجارت گردشگری هوایی را گسترش دهند. آنان در ارائه تورهای خصوصی، سفارشی و یا عمومی به مسافران کمک می‌کنند. با توجه به مقررات مطلوب دولت و افزایش مشارکت با استراحتگاه‌های توریستی، اپراتورهای هلیکوپتر در ارائه تور به مشتریان هیچ مشکلی ندارند.

بازار جهانی گردشگری با هلیکوپتر با حضور بسیاری از فروشندگان جهانی، منطقه‌ای و محلی رونق می‌یابد و این بازار کاملا رقابتی است.

رقابت شدید، پیشرفت‌های سریع در فناوری، تغییرات مکرر در سیاست‌های دولت و مقررات زیست محیطی، عوامل کلیدی هستند که با رشد این بازار همراه شده‌اند. علاوه بر این، قابلیت‌های تولید داخلی، شبکه جهانی ردیابی، عرضه محصولات، سرمایه‌گذاری‌های تحقیق و توسعه و مشتریان زیاد موجب برتری برخی نسبت به رقبای دیگر شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: