• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-11790-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

پهلواني هيچ مرزي ندارد

دارنده بازوبند پهلواني گفت: در مشي پهلواني، زور بازو ملاك نيست، براي پهلواني هيچ مرزي وجود ندارد و زن و مرد نيز نمي‌شناسد.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، امين رشيدلمير شب گذشته در همايش فرهنگ پهلواني که در مركز توانبخشي 17 شهريور (بهشت نيشابور) با حضور چند تن از پهلوانان و همچنين مسئولان برگزار شد، عنوان كرد: ايراني‌ها ذاتا پهلوان هستند و پهلوانان را دوست دارند و براي پهلوان ماندن نيز تلاش مي‌كنند؛ بايد بدانيم پهلواني يك مشي و نگاه است.

وي اظهار كرد: پهلوان، منبع توانبخشي و توان دادن است و در واقع منبع تمام شورها و انرژي‌هاست؛ كساني كه با حداكثر توان در اين مركز از هر آنچه دارند، استفاده مي‌كنند تا كمكي باشند، اين‌ها نيز مشي پهلواني دارند. 

لمير بيان كرد: پهلواني يك مشي است، گاه فردي با زمين خوردن پهلواني خود را نشان مي‌دهد. پورياي ولي، تختي و پهلوانان ديگري نظير اين بزرگان بودند كه نامشان ماندگار شد. 

وي تصريح كرد: پهلواني هيچ مرزي ندارد؛ ما مردم پهلوان صفت داريم، پهلواني زن و مرد ندارد و مشي پهلواني نيز به زور بازو نيست، در طول روز به قدري با انسان‌هاي مهربان و بزرگ روبه‌رو مي‌شوم كه در برابر آن‌ها احساس ناتواني مي‌كنم. در تعريف واژه پهلواني غفلت شده؛ ما نبايد پهلواني را آن‌قدر بزرگ كنيم كه جوان نتواند به سمت آن برود و از طرفي نيز نبايد آن‌قدر اين واژه را حقير كرد كه در هر دكاني از آن سوء استفاده شود.

به گزارش ايسنا در انتهاي اين برنامه از امين رشيدلمير نيز تجليل به عمل آمد؛ وي در بازی‌های آسیایی داخل سالن که در پایان شهریور سال گذشته در ترکمنستان برگزار شد، به عنوان سفير كودكان بي‌سرپرست و معلول بهشت نيشابور بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: