• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-6787-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

/کتاب و کتاب‌خوانی/

نویسنده کتاب:
«جوانان و نیازهای امروز» مرتبط با نوع نگاه جوانان است

یک مدرس دانشگاه و مشاوره خانواده گفت: نگاه کلیدی این کتاب مرتبط با نوع نگاه جوانان به موقعیت‌ها و دستاوردهای جامعه است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر علی بنی اسدی در نشست نقد و بررسی کتاب «جوانان و نیازهای امروز» که در محل سالن شورای جهاد دانشگاهی خراسان رضوی برگزار شد، عنوان کرد: در طی این سال‌ها نشست‌ها و جلساتی با توجه به مقوله نوجوان و جوان برگزار و از نظر روان‌شناختی به آن‌ها پرداخته شده و امروزه شاهد نتایج این اقدامات در محافل مختلف از جمله دانشگاه‌ها و مدارس هستیم.

وی افزود: هر فردی با هر نگاه و دیدگاهی بنا به سلایق خود می‌تواند این مباحث را مورد نقد و بررسی قرار دهد و به طبع برگزاری چنین محافلی می‌تواند کمک کننده باشد.

یکی از نویسندگان کتاب «جوانان و نیازهای امروز» بیان کرد: ما دست به قلم هستیم و گفته‌ها را بیان می‌کنیم اما اگر ما را دعوت به اجرا کنند، امکاناتی را هم در اختیار ما قرار دهند شاید بتوانیم با نگاه‌های علمی موقعیت‌های اجرایی را هم ایجاد کنیم.

بنی اسدی ادامه داد: اکنون در فرهنگ‌سراهای مربوط به خانواده، بنده به همراه دکتر احمد فولادیان مباحث مربوط به جوانان و نوجوانان و نکته‌های اجرایی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

این مدرس دانشگاه و مشاوره خانواده اظهار کرد: حاصل این تلاش‌ها برگزاری کارگاه‌های مهارتی و موقعیت‌های مختلف در فضای پژوهش و تحقیق است. ما در این کتاب دسته‌بندی بسیاری از اطلاعاتی را که می‌تواند برای جامعه جوان متناسب باشد آورده‌ایم. همچنین سعی کردیم از نگاه‌های تحلیلی، امروزی و مباحث روان‌شناسی نیز استفاده کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: ما در قالب این کتاب 6 فصل را طراحی کردیم که به نیازهای بالندگی و رشد جوانان می‌پردازد و به آن‌ها پاسخ مثبت می‌دهد. توجه آکادمیک به مباحث مربوط به جوانان نیازمند توجه ویژه مسئولین است و باید از مناظر و موقعیت‌های خاص به آن پرداخته شود.

بنی اسدی عنوان کرد: قطعا مسائلی را در این کتاب مورد توجه قرار داده‌ایم که همه آن‌ها نیازهای امروز جوانان است. خانواده‌ها مشکلاتی را مطرح می‌کنند که به ظاهر حاد نیستند اما این مسائل در نهایت به روحیه بی‌تفاوتی و بحران‌زدایی ختم می‌شود.

یکی از نویسندگان کتاب «جوانان و نیازهای امروز» گفت: خاصیت و نگاه‌های چنین نوشتاری می‌تواند یک تلنگرباشد. یعنی این اطلاعات در این کتاب برای شخص خواننده غریبانه نیست اما مقصود از این نگاه‌ها اندیشه‌های دقیق‌تر با مقوله‌های جامعه شناختی و روان‌شناختی است. 

وی اظهار کرد: حدود 12 سال است در مشهد کار می‌کنم اما تاکنون عملی شدن مواردی که به‌صورت مکتوب ذکر می‌شود و مورد بررسی قرار می‌گیرد را ندیده‌ام. بنده به همراه دکتر احمد فولادیان از بیان کردن و پرداختن به این مباحث ناامید نیستیم، به سیر فعالیت‌های خود در این زمینه‌ها ادامه می‌دهیم و این مباحث را به‌صورت دقیق بررسی می‌کنیم. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: