• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-7186-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد:

حمایت دانشگاه از«پژوهش‌های فارغ‌التحصیلان دکتری»/ کاهش تقلبات علمی امیدوارکننده است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد از اجرای طرح حمایت از پژوهش‌های دانش‌آموختگان دکتری این دانشگاه خبر داد.

دکتر احمدرضا بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد:  در طرح حمایت از دانش‌آموختگان دکتری دانشگاه فردوسی، دانشجویان مقطع دکتری بلافاصله پس از فارغ التحصیلی می‌توانند برای انجام طرح پژوهشی سابق خود و یا پژوهشی جدید با اساتید قرارداد تنظیم کنند و دانشگاه نیز حمایت اندکی از آن‌ها خواهد داشت.

وی تاکید کرد: طرح حمایت از دانش آموختگان دکتری دانشگاه فردوسی به تازگی راه اندازی شده است، ولی به سرعت مورداستقبال قرار گرفته و در عرض سه ماه تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان دکتری از آن استفاده می‌کنند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اولویت ‌های پژوهشی این دانشگاه، گفت: ارتقای کیفیت پژوهشی، کاربست دانش در جامعه، نهادسازی برای تاسیس حلقه های مفقوده، توسعه زیرساخت ها، تقویت نظارت ‌ها، ماموریت محور کردن پژوهش، تقویت نقاط دارای مزایای نسبی و سپردن ماموریت‌های ویژه به آن‌ها از جمله اولویت های پژوهشی ما طی سال جاری است.

وی در خصوص حمایت‌های پژوهشی از دانشگاه فردوسی عنوان کرد: حمایت‌‎های پژوهشی بستگی به عملکرد دانشگاه‌ها و میزان ورودی و خروجی، پذیرش دانشجو، تعداد تولید مقالات و ارتباط با صنعت دارد. 

بهبود وضعیت تقلبات علمی در دانشگاه فردوسی مشهد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه وضعیت تقلبات علمی در دانشگاه فردوسی روند امیدوارکننده‌ای داشته است، خاطرنشان کرد: برخورد بسیار شدیدی با تخلفات صورت گرفته و اخلاق پژوهشی را جدی گرفته‌ایم؛ با مواردی که داشتیم برخورد شد و بازخورد مطلوبی در اصلاح امور به دنبال داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: