• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-8684-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:

بازار ثانویه ارزی زمینه‌ساز رفع مشکلات وارداتی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: همواره با ایجاد بازار ثانویه ارزی حداقل یک راهی برای بخش‌هایی که گرفتار این معضل شده بودند و نمی‌توانستند کالای خود را به داخل وارد کنند، ایجاد شده است.

راضیه علیرضایی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص ایجاد بازار ثانویه ارزی اظهار کرد: همواره به نظر می‌رسد که با ایجاد بازار ثانویه ارزی می‌توان از مسائل حاشیه‌ای در خصوص ارز که منجر به ایجاد یک جو روانی در رابطه با قیمت نرخ ارز شده بود، جلوگیری کرد و آن را از بین برد.

وی با بیان اینکه با ایجاد بازار ثانویه زمینه واردات برای بخش‌هایی که با مشکل مواجه شده بودند هموار شده است، ادامه داد: البته بعید می‌دانم در وهله اول به آن چیزی که در بازار مدنظر بوده، برسیم. اما بسیار خوش‌بین هستم که با ایجاد بازار ثانویه ارزی حداقل یک راهی برای بخش‌هایی که گرفتار این معضل شده بودند و نمی‌توانستند کالای خود را به داخل وارد کنند، ایجاد شد.

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در خصوص تاثیر بازار ثانویه ارزی خاطرنشان کرد: به طور کلی افزایش قیمت ارز تاثیر به سزایی بر صادرات دارد اما علاقه مندیم که نرخ ارز به یک قیمت واقعی برسد تا اینکه بتوانیم صادرات پایدارتری داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: