• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-10814-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

چگونه با احساس ترس درونی مواجه شویم؟

نتایج آخرین مطالعه در مورد روش‌های مقابله با ترس نشان می‌دهد که بهترین روش برای جلوگیری از ترس کاذب، کنترل احساسات و وقایعی است که بیشترین تاثیر منفی را در ذهن
می‌گذارند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از سایکوسنترال، آستین کلون، محقق و روانشناس آمریکایی در مورد رابطه بین کنترل و ترس چنین می‌گوید: کودک سه ساله من علاقه‌مند به نقاشی اسکلت انسان و حیوانات است، اما زمانی که آنها را در تلویزیون مشاهده می‌کند به شدت می‌ترسد.

وی معتقد است که دلیل اصلی ترس از اسکلت در حالی که خودش آنها را نقاشی می‌کند، احساس عدم کنترل بر روی آنها است. هنگامی‌که او نقاشی یک اسکلت را می‌کشد، می‌داند که کاملا روی آن تسلط دارد، بنابراین دلیلی برای ترس پیدا نمی‌کند، اما هنگامی که تصاویر وحشتناک را از تلویزیون می‌بیند به علت عدم کنترل بر روی آنها به شدت می‌ترسد.

به نظر آستین کلون، نقاشی کردن بهترین روش برای نمایش قدرت و اقتدار ذهنی و احساسی شما در زندگی است و مانند سایر روش‌های بازی، نقاشی کردن همچنین به شما کمک می‌کند تا با ترسناک‌ترین اجزاء زندگی خود در ایمن‌ترین حالت ممکن رو‌به‌رو شوید.

بنابراین بهترین روش شناخته شده برای مقابله با ترس حتی در بزرگسالی روی‌آوردن به نقاشی است، شما باید از هر آنچه که به شدت می‌ترسید به عنوان یک موضوع برای نقاشی استفاده کنید.

اگر  استعداد ضعیفی در نقاشی دارید، بهتر است از نوشتن برای به تصویر کشیدن احساسات منفی بهره ببرید. بهتر است برای شروع از داستان‌های کوتاه استفاده کنید. در گام اول مواردی که بیشتر از همه شما را می‌ترساند را پیدا کنید، سپس به احساس ترس خود یک شخصیت بدهید و آن را به شخصیت اصلی داستان کوتاه خود تبدیل کنید.

سپس جهان اطراف را از دریچه ذهن شخصیت اول داستان خود توصیف کنید یا اگر مهارت ادبی دارید می‌‌توانید از زبان شعر نیز به ترس خود نگاه کنید.

مهمترین مزیت این روش در مقایسه با سایر روش‌های شناخته شده برای مقابله با ترس، کشف مهارت ذاتی برای مقابله با ترس است. در واقع شما با به تصویر کشیدن ترس با او روبه‌رو می‌شوید و از آنجایی‌که شخصیت ترس را خودتان خلق کرده‌اید، بنابراین به زودی می‌فهمید که ترس آن مفهومی نیست که انتظارش را داشته‌اید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: