• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-7786-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

فرصت باقیمانده برای حضور انسان در زمین چقدر است؟

کارشناسان محیط زیست بر این باورند که اگر تا چند دهه آینده راهکار موثری برای خروج کربن اضافی از جو صورت نگیرد، باید شاهد وقوع تغییرات زیست محیطی عظیمی در این کره خاکی باشیم که اولین پیامد آن متوجه خود انسان‌ خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ساینس‌دیلی، به گفته فعالان محیط زیست سرعت تولید و انتشار گازهای گلخانه‌ای در جهان، علی‌رغم هشدارهای داده شده همچنان رو به افزایش است، بنابراین برای جلوگیری از حوادث طبیعی عظیم تحت تاثیر گرمایش جهانی باید کربن دی‌اکسید اضافی ناشی از فعالیت انسان در زمین به صفر برسد، در غیر اینصورت تا چند دهه آینده زمین با شرایط ناگواری روبه‌رو خواهد شد.

طبق آخرین مطالعات انجام شده، صنایع عظیم جهانی مثل تولید سیمان، تولید آهن و فولاد، حمل‌ونقل دریایی، ناوگان هوایی و ناوگان درون شهری بیشترین سهم را در تولید گازهای گلخانه‌ای دارند.

از نظر فعالان محیط زیست باید تا چند سال آینده روش‌های انقلابی برای تولید سوخت‌های هیدروژنی برای صنایع حمل‌ونقل هوایی و دریایی و فناوری گرمایش جدید برای کوره‌های تولید سیمان و فولاد عرضه شوند تا تولید کربن اضافی متوقف شود و در کنار این نوآوری‌ها باید سامانه‌های عظیم برداشت و ذخیره کربن اضافی از جو زمین نیز تولید شوند.

با وجود هشدارهای بی وقفه فعالان محیط زیست، متاسفانه غیر از کنفرانس پاریس که در آن به طور سطحی به مسئله نگاه شد، هیچ راهکار بین‌المللی برای جلوگیری از نابودی زمین ارائه نشده و کشورهای جهان صرفا خود را درگیر مسائل حاشیه‌ای و مناقشات بی‌پایان کرده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: