• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-6885-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

رحیمی جهان آبادی:

مدعیان اجرای الزامات FATF، الزامات اجرا شده را بیان کنند

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: افرادی که ادعای اجرای الزامات FATF بدون تصویب در مجلس را دارند، باید اعلام کنند که کدام الزامات FATF توسط دولت اجرا شده است.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان و به نقل از خبرگزاری خانه‌ملت، جلیل رحیمی جهان آبادی در خصوص اظهاراتی مبنی بر اینکه الزامات FATF بدون تصویب در مجلس، توسط دولت در حال اجرا است، اظهار کرد: چهار لایحه از سوی دولت به مجلس ارائه شده که از این تعداد سه لایحه در مجلس به تصویب رسیده اما هنوز  FATF  در مجلس تصویب نشده است.

وی افرود: دولت این اختیار را دارد که بر اساس سه لایحه‌ای که در مجلس تصویب شده و اختیاراتی که دارد، در چهارچوب قانون این لوایح که تبدیل به قانون شده‌اند را اجرا کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  FATF  هنوز در مجلس تصویب نشده، عنوان کرد: بعید می‌دانم که دولت اقدامی را در راستای اجرای الزامات FATF انجام داده باشد. لوایحی که در مجلس تصویب شده و مجلس نیز اعلام نظر کرده، دولت طبیعتا باید آن‌ها را اجرا کند. افرادی که ادعای اجرای الزامات  FATF  بدون تصویب در مجلس را دارند، باید اعلام کنند که کدام الزامات FATF توسط دولت اجرا شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه برخی افراد در زمینه FATF اظهارنظر می‌کنند که حتی محتوای آن را نخوانده‌اند و از آن اطلاعی ندارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: