• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-9384-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی:

اولویت اول قوه قضائیه کمک به سرمایه‌گذاری مشروع و اقتصاد است

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی و قضات شعب ویژه صنعت استان از دو واحد صنعتی مستقر در شهرک صنعتی توس با حضور مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی بازدید کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، سید امیر مرتضوی در خصوص ورود قوه قضاییه به بخش اقتصادی اظهار کرد: ظرف چهار سال اخیر با ورود قوه قضاییه به بخش اقتصاد 170 واحد صنعتی در این استان به شروط اجاره، اجاره به شرط تملیک و واگذاری به شخص ثالث از تملک بانک‌ها خارج شده‌اند.

وی ادامه داد: در چارچوب اهمیت مسائل اقتصادی و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی سه کمیسیون حل اختلاف و حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع، صیانت از قوانین و مقررات و نیز پیشگیری از بحران در واحدهای صنعتی در قوه قضاییه شکل گرفته که مسئولیت کمیسیون حل اختلاف برعهده معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری است.

مرتضوی تصریح کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۳ تا پایان سال ۱۳۹۶ افزون بر سه هزار نشست توسط کمیسیون حل اختلاف با حضور صاحبان صنایع در خراسان رضوی برگزار شد .

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: طی چهار سال اخیر ۱۱ دفتر کمیسیون حل اختلاف و حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع در مشهد، چناران، طرقبه، شاندیز، کلات، نیشابور، گناباد، فریمان، تربت حیدریه، کاشمر و سبزوار تشکیل شده است.
 
وی عنوان کرد: طی این مدت هزار و ۳۶۹ بازدید قضایی توسط همکاران قضایی و متصدیان دفاتر حل اختلاف از واحدهای صنعتی خراسان رضوی انجام و منجر به احصا ۱۴ معضل از جمله مالیات، ممنوع الخروج شدن صاحبان صنایع، وجود قوانین متناقض و متعدد، بدهی دستگاه‌های دولتی به واحدها و ارائه ۱۴ راهکار برای حل آنها و در برخی موارد صدور بخشنامه شد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: در همین چارچوب طی ۵۵۴ بازدید و برگزاری ۱۴۳ نشست با حضور صاحبان صنایع و سایر دست اندرکاران از تعطیلی ۲۰۳ واحد صنعتی در خراسان رضوی جلوگیری شد.

وی بیان کرد: همچنین با مداخله دستگاه قضایی میز خدمت به منظور ارائه مشاوره به صاحبان واحدهای در شرف تعطیل و واحدهای آماده تاسیس در شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی و همچنین به صورت آزمایشی در شهرک صنعتی کاویان ایجاد شد.

معاون دادگستری خراسان رضوی افزود: سال گذشته نخستین کمیسیون حل اختلاف و حمایت از سرمایه گذاری مشروع تخصصی در شهرک صنعتی توس راه اندازی و ایجاد این کمیسیون و دفاتر آن در شهرستان‌های مختلف باعث شد که فقط یک واحد صنعتی در استان پلمپ شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: