• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-8286-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

بررسی امنیت افراد با اسکنر جدید در فرودگاه چین

کشور چین اسکنری با موج میلیمتری سه بعدی برای بررسی امنیت فرودگاه ایجاد کرده که بسیار دقیق‌تر از نیروی انسانی و فلزیاب‌ها است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از چاینا دیلی، این اسکنر توسط آکادمی وابسته به شرکت  علم و صنعت هوانوردی چین که بزرگ‌ترین سازنده موشک است طراحی و ساخته شده است.

این اسکنر، دستگاه تصویربرداری کامل بدن است که در آن از یک نوع تابش الکترومغناطیسی برای تشخیص اشیا پنهان شده در زیر لباس افراد استفاده می‌شود.

این اسکنر قادر است در عرض یک ثانیه حداکثر 89 مورد خطرناک از جمله مایعات خورنده یا قابل اشتعال که برای دستگاه‌های غربالگری موجود نامرئی هستند را شناسایی کند.

دقت این دستگاه 95 درصد  است و طبق نظر طراحان  این اسکنر به میزان قابل توجهی کارایی بازرسی امنیتی را افزایش خواهد داد و مسافران نیز در بازرسی راحت‌تر هستند.

هو لین یکی از طراحان اسکنر گفت: حتی اگر یک مسافر یک آیتم خطرناک کوچکتر از یک سکه را نیز همراه داشته باشد فورا بر روی صفحه نمایش شناسایی و نمایش داده خواهد شد.

امواج این دستگاه بر روی بدن انسان یک هزارم سیگنال‌های تلفن همراه است که نشان می دهد این ابزار غربالگری امنیتی برای استفاده ایمن است.

وی با توجه به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی گفت: اسکنر جدید یک شخصیت انسانی را در صفحه نمایش در ایست بازرسی نشان می‌دهد و تصویر واقعی از بدن مسافر بر روی صفحه شکل نمی‌گیرد.

به تازگی اداره هواپیمایی غیرنظامی چین مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های استفاده از اسکنرها با امواج میلیمتری را در فرودگاه‌ها صادر کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: