• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-14590-5
  • خبرنگار : 15206
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی:

18 میلیارد ریال اعتبار به هلال احمر خراسان رضوی اختصاص یافت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: در سال جاری 18 میلیارد ریال اعتبار از محل 10 و 12 مدیریت بحران به جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اختصاص یافته است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مجتبی احمدی امروز 21 تیرماه در نشست هیات مدیره جمعیت هلال احمر در سبزوار اظهار کرد: بیشتر این اعتبار برای توسعه پایگاه‌ها و شعب هلال احمر هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاصر 25 پایگاه دائم و 10 پایگاه موقت امداد و نجات جاده ای در سطح محورهای استان وجود دارد و برای رسیدن به شاخص‌های استاندارد به ایجاد 15 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در سطح محورهای استان نیازمند هستیم.

وی عنوان کرد: تاکنون 96 خانه هلال روستایی به‌عنوان مراکز مدیریت بحران مناطق در این استان فعال شده است و در پنج شهرستان خراسان رضوی از نمایندگی و شعبه هلال احمر محروم که در این مناطق نیز خانه هلال ایجاد شده است.

احمدی با اشاره به اینکه هدف طرح‌های امداد و نجات ارائه خدمات امدادی به مسافران جاده‌ای در قالب اجرای عملیات جستجو، نجات، آزادسازی، اطفاء حریق، انتقال مصدومان در حوادث احتمالی است، گفت: خستگی و خواب آلودگی نخستین عامل وقع تصادفات جاده‌ای خراسان رضوی است.

هشت پایگاه موقت، 24 پایگاه ثابت، دو پایگاه امداد کوهستان و یک پایگاه امداد هوایی و همچنین یک پایگاه ویژه بانوان با 160 نیروی عملیاتی در طرح تابستانه هلال احمر عملیات امدادرسانی را در مسیر جاده‌های خراسان رضوی بر عهده دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: