• چهارشنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-1887-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مسجد جامعی:
شهر آشفته، نشان‌دهنده ذهن آشفته است

احمد مسجدجامعی شهر آشفته را نشان دهنده ذهن آشفته و ذهن آشفته را عامل آشفتگی شهر دانست و توضیح داد: نمونه آشفتگی سیما و منظر شهری، خیابان امام رضا(ع) مشهد است که اگر شهرداری یزد مانند مشهد در حوزه شهرسازی عمل کرده بود، این شهر هیچ‌گاه ثبت جهانی نمی‌شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظهر امروز، سوم مردادماه در نشست هم‌اندیشی رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی کلان‌شهرهای کشور و مدیران وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی که در تالار شهر مشهد برگزار شد، در خصوص اهمیت معماری شهرها، به دیدارش با رهبر معظم انقلاب در شورای اسلامی چهارم تهران و اعلام تأسیس سه کمیسیون سلامت و محیط زیست، نظارت حقوقی و شهرسازی به ایشان اشاره کرد و افزود: در این جلسه ایشان تأکید کردند کمیسیون معماری و شهرسازی در شورای اسلامی شهر تشکیل شود.

مسجدجامعی شهر آشفته را نشان دهنده ذهن آشفته و ذهن آشفته را عامل آشفتگی شهر دانست و توضیح داد: نمونه آشفتگی سیما و منظر شهری، خیابان امام رضا(ع) مشهد است که اگر شهرداری یزد مانند مشهد در حوزه شهرسازی عمل کرده بود، این شهر هیچ‌گاه ثبت جهانی نمی‌شد.

وی با این توضیح که تعریف مقوله «فرهنگ» در وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و در شهرداری‌ها متفاوت است، ادامه داد: در وزارت ارشاد با سیاست‌گذاری برای کالاها یا خدمات فرهنگی مختلف سروکار داریم اما در شهرداری‌ها این‌گونه نیست و به همین علت، ساخت تئاتر یا فیلم در حوزه کار شهرداری‌ها نیست.

مسجدجامعی با اظهار این مطلب که در گذشته شهرداری‌ها با اکران فیلمی که وزارت ارشاد مجوز داده بود یا رونمایی از کتابی که از این وزارت‌خانه مجوز گرفته بود مخالفت می‌کردند، افزود: این به نوعی دخالت مدیریت شهری در حوزه فرهنگ کشور به شمار می‌رود؛ به همین علت، مجوز دادن به تبلیغات شهری تنها در حوزه کارهای وزارت ارشاد است و شهرداری تنها آن را اجرا می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی تهران تأکید کرد:  بنابراین وقتی می‌خواهیم بین وزارت ارشاد و شهرداری‌ها کار مشترکی انجام شود باید حدود وظایف هرکدام مشخص شود.

مسجدجامعی ادامه داد: حوزه شهرداری‌ها، بین بخشی و فرابخشی است که در آن به ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای فعالیت‌های حوزه فرهنگ و هنر کمک می‌شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: