• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5384-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی:

تخصیص 45 درصدی مجموع اعتبارات هزینه‌ای و تملک استان

رئیس سازمان برنامه و بودجه‌ی خراسان رضوی گفت: مجموع اعتبارات هزینه‌ای و تملک استان تا امروز 1854 میلیارد تومان و حدود 835 میلیارد تومان یعنی حدود 45 درصد از این اعتبارات  در این مدت تخصیص یافته است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضا جمشیدی امروز در شورای برنامه ریزی استان در استانداری خراسان رضوی، با بیان این مطلب اظهار کرد: اعتبارات هزینه‌ای نیز 608 میلیارد تومان با تخصیص 206 میلیارد تومانی و معادل حدود 44 درصد است.

وی ادامه داد: اعتبارات تملک استان حدود 1246 میلیارد تومان بوده که با تخصیص 569 میلیارد تومان معادل 46 درصد به طور متوسط  در این مدت تخصیص پیدا کرده است، همچنین تخصیص اعتبارات استانی پیوست قانون به طور میانگین حدود 65 درصد بوده که شامل 3 درصد نفت و گاز با تخصیص 81 درصد است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه‌ی خراسان رضوی عنوان کرد: سایر اعتبارات استانی که شامل اعتبارات توسعه اقتصادی و اعتبارات تبصره 18 بوده که مجموع این اعتبارات 54 درصد در ده سال جاری گذشته تخصیص یافته است. میزان تخصیص اعتبارات در خصوص ارزش افزوده به حوزه ای که تغییر یافته، 67 درصد بوده و اعتبارات  ملی که استانی شده، حدود 80 درصد تخصیص یافته است.

جمشیدی افزود: قانون استفاده متوازن از امکانات کشور از 421 میلیارد تومان حدود 14 درصد تخصیص و قانون استفاده متوازن از امکانات کشور با 74 میلیارد تومان 100 درصد تخصیص داشته است. همچنین اعتبارات حوزه ماده 12 مدیریت بحران و  ماده 10 قانون تنظیم حدود 6 درصد تاکنون تخصیص اعتبار داشته است. به سایر حوزه‌هایی که اشاره نشد، میزان تخصیص اعتبار صفر است.

وی عنوان کرد: توزیع اعتبارات  استانی، اعتبار شاخص‌های استانی و نفت با مبلغ 416 میلیارد تومان انجام شد. این میزان اعتبار با 3074 پروژه تعریف  شده بود که 2476 پروژه معادل 310 میلیارد تومان از این پروژه‌ها بدون تغییر توسط کمیته شهرستانها تصویب شد.


جمشیدی ادامه داد:همچنین 523 پروژه با مبلغ 99 میلیارد و 800 میلیون تومان پروژه‌هایی هستند که در فصل، برنامه و یا دستگاه اجرایی آنها تغییر ایجاد شده و با بررسی در دبیرخانه، با این 523 پروژه نیز موافقت شد.

وی تصریح کرد: در مجموع از ۵۹۸ پروژه ۵۷۷ پروژه مورد تایید دبیرخانه قرار گرفته است و در صورت تصویب ابلاغ خواهد شد اما 21 پروژه با مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان خارج از اختیارات کمیته شهرستان ها بود. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه‌ی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور با ۴۲۱ میلیارد تومان توزیع شد که ۱۰۸۲ پروژه داشت و ۶۳۲ پروژه با ۲۰۶ میلیارد تومان در شهرستان‎ها بدون تغییر تصویب شد اما ۴۵۰ پروژه با مبلغ ۱۵۵ میلیارد تومان در کمیته برنامه شهرستان‌ها دارای تغییراتی بوده است.

جمشیدی اظهار کرد: همواره 174 پروژه با مبلغ ۷۳ میلیارد تومان دارای تغییراتی در داخل برنامه بوده که کمیته شهرستانی اجازه تایید آن را داشته و نیاز به مصوبه شورا برنامه‌ریزی ندارد و ابلاغ شده است.

وی در خصوص پروژه هایی که دارای تغییراتی بودند، بیان کرد: ۲۳۷ پروژه با اعتبار ۷۳ میلیارد تومان پروژه‌هایی هستند که فصل برنامه و یا دستگاه اجرایی آنها تغییر کرده، نیازمند مصوبه شورای برنامه‌ریزی است. بنابراین ۴۱۱ پروژه از ۴۵۰ پروژه شهرستانها تغییر دادند، مورد تایید ما در دبیرخانه است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه‌ی خراسان رضوی در خصوص پروژه هایی غیر قانونی افزود: اما ۳۹ پروژه از این پروژه ها با مبلغ ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مشکل قانونی داشته است. ۲۳ پروژه با مبلغ ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تعریف شده که غیرقانونی به شمار می‌رود.

جمشیدی با اشاره به احکام صادره توسط دادگاه‌‎ها تصریح کرد: همانطور که می‌دانیم به استناد قانون، اگر دادگاه دستگاه اجرایی را محکوم کرده باشد، ما به عنوان سازمان مدیریت برنامه و بودجه وظیفه داریم، بر اساس رای دادگاه، اعتبارات دستگاه اجرایی را کسر کرده و این پول را به حساب واریز کرده تا در اختیار ذینفع قرار بگیرد.

وی در خصوص میزان پروژه های دستگاه‌های اجرایی که محکوم شدند، عنوان کرد: در این خصوص چندین پروژه با این ماهیت وجود داشته است؛ در شهرستان گناباد با مبلغ ۲۰۷ میلیون تومان اداره کل راه و شهرسازی محکوم شده که این میزان توسط سازمان برنامه و بودجه کسر شده است. همچنین در شهرستان بجستان با مبلغ ۱۵ میلیون تومان جهاد کشاورزی محکوم شده که این کسر اعتبار انجام خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه‌ی خراسان رضوی اضافه کرد: همچنین در شهرستان سبزوار نیز مبلغ ۹۳ میلیون تومان سازمان راه و شهرسازی محکوم شده و از حسابی سازمان کسر شده است. همچنین در شهرستان تربت حیدریه نیز با مبلغ ۵۵۰ میلیون تومان شهرداری محکوم شد که از حساب این سازمان کسر شده تا این میزان در اختیار دادگاه و سپس در اختیار ذی‌نفع قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: