• جمعه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-9014-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای خراسان‌ رضوی:

هیچ‌کدام از قوا برای شوراها جایگاهی قائل نیستند

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای استان خراسان‌ رضوی گفت: هیچ‌کدام از قوای سه‌گانه برای شوراها جایگاهی قائل نیستند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجابر هاشمی در ششمین جلسه شورای عمومی استان خراسان رضوی که در شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: مردم جامعه در حال حاضر گرفتار فقر، ناداری و بحران بسیار ناجوان‌مردانه و غیرقابل تحمل شده‌اند و درتلاشند تا از این شرایط گذر کنند.

وی افزود: همه انسان‌ها تلاش می‌کنند تا از بدبختی و بیچارگی فرار کنند. شرایطی که امروز در کشور داریم به دلیل عدم مدیریت و عدم فهم درست مسئولان است. باوجود چنین شرایطی بنده با عمامه به سرم از شرم نمی‌توانم با مردم رودررو شوم. درواقع نمی‌توان در بسیار از مسائل از مسئولان دفاع کرد.

هاشمی ادامه داد: وجود این میزان از دزدی و گرفتاری تحمل‌ناپذیر است. از سویی دیگر با وجود چنین مشکلاتی با مسائل فرهنگی روبه‌رو هستیم. درواقع همانطور که نتوانسته‌ایم در مسائل اقتصادی پاسخگوی شهدا و امام شهدا باشیم در مسائل فرهنگی نیز در مقابل مردم فقیر خجالت‌زده‌ایم. 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای استان خراسان‌ رضوی خاطرنشان کرد: ما در مملکت باید برای امورات فرهنگی سرمایه‌گذاری کنیم. چراکه مردم ما را مواخذه خواهند کرد پولی که به حوزه علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی و ... داده شده، چه اقدام فرهنگی انجام شده است. این شرایط موجب بی‌اعتباری نظام می‌شود.

وی با بیان این که «ما در مسائل فرهنگی و امورات آن دچار مشکل هستیم»، اظهار کرد: همان‌طور که در زمینه مسائل مالی گرفتاریم در مسائل فرهنگی گرفتار فقر بی‌نهایت هستیم. درواقع نتوانستیم شرایط مناسبی در حوزه فرهنگی به‌وجود آوریم. اعتقاد من بر این است که تمام شوراهای کشور جمهوری اسلامی را با طنابی رنگی وارد چاهی کردند و طناب را جمع کردند و ما در چاه مانده‌ایم وکه هیچ‌کس به فریاد ما نمی‌رسد. 

هاشمی توضیح داد: شورای شهر هیچ جایگاهی در قوه مجریه، قضاییه و مقننه ندارد.‌ درواقع دولت و قوه قضاییه  دست‌اندرکارانش ما را رفیق خود نمی‌داند. ما به عنوان اعضای شورای اسلامی استان خراسان، بایستی با همدلی و همکاری بتوانیم در ارتباط با مسائل فرهنگی و اقتصادی تلاش کنیم چراکه شوراها رقیب دستگاه‌های اجرایی نیستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: