• جمعه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-9214-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

نماینده شورای استان در نهاد کتابخانه‌های عمومی مطرح کرد؛

کتابخانه‌های استان با چه مشکلاتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند؟

نماینده شورای استان در نهاد کتابخانه‌های عمومی گفت: متاسفانه مشکلات سیاسی در همه امور کشور ما دخالت می‌کند و شوراها با بدنه دولت همراه نیستند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، نوروزی در ششمین جلسه شورای عمومی استان‌ها که در شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: در کمیسیون فرهنگی کتابخانه‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد. باید توجه داشت که یکی از راه‌های ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تقویت کتابخانه‌ها است.

وی افزود: یکی از مهمترین مشکلاتی که مسئولان کتابخانه‌ها در سطح استان دارند کمبود اعتبارات است. در این راستا خواهشمندیم  نیم درصد عوارض شهرداری به حساب شوراها واریز شود. برای تحقق این امر باید نمایندگان شوراهای شهرستان‌ها پیگیری‌های لازم را انجام دهند تا این هزینه به حساب کتابخانه‌ها واریز شود. برای نمونه در چناران، گلبهار این واریزها انجام شده است.

نوروزی با بیان اینکه "مشکل دیگر کتابخانه‌ها کمبود نیروی انسانی است" تشریح کرد: بیشترین کسانی که از کتابخانه‌ها استفاده می‌کنند، دانش‌آموزان هستند. درواقع بیشتر نیروهای اداری به دلیل اینکه بومی شهرستان‌ها نیستند تنها در وقت‌های اداری در کتابخانه‌ها فعالیت می‌کنند و در وقت‌های غیراداری دانش‌آموزان نمی‌توانند از کتابخانه‌های عمومی استفاده کنند. برای نمونه در شهر گلمکان چنین مشکلی وجود دارد که خواستار تغییر هستیم.

نماینده شورای استان در نهاد کتابخانه‌های عمومی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات ما در زمینه کتابخانه‌های سیار است. درواقع اعتبارات به‌ویژه در شهرهای کوچک و شهرستان‌ها برای راه‌اندازی کتابخانه سیار پایین است.

وی در رابطه با مشکلات اعضای شورای شهر تصریح کرد: نمایندگان شورا هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند مشکل دیگر نظام حاکمیت است. پرسش مطرح شده این است که  چرا من به عنوان نماینده شورای شهرستان برای گرفتن آمار و اطلاعات از یک رئیس اداره بایستی مدت زمان زیادی وقت صرف کنم؟ این مشکل به  دلیل این است که آقایان جایگاه شورا را قبول ندارند. 

نوروزی تشریح کرد: متاسفانه مشکلات سیاسی در همه امور کشور ما دخالت می‌کند و شوراها با بدنه دولت همراه نیستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: