• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-6187-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

در آستانه روز خبرنگار؛

بازدید مدیرکل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی استان از «ایسنا»

مدیرکل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی استان به مناسبت روز خبرنگار از «ایسنا» بازدید کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مدیر کل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی استان، صبح امروز، پانزدهم مردادماه، به مناسبت روز خبرنگار از ایسنا بازدید کرد‌.

حجت‌الاسلام‌المسلمین علی‌اکبر سبزیان در این بازدید ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار و تاکید بر افزایش ارتباط بین نهاد کتاب‌خانه‌ها و خبرگزاری گفت: انتظار داریم کتاب تبدیل به خبر روز شود. همچنین به دلیل این که در این خبرگزاری محصولات تراز اول دانشگاه در حوزه خبر رشد کرده و ابتکارات خوب و جالب و طرح‌های خلاقانه می‌تواند تولید شود، بنابراین توقع داریم در بحث معرفی کتاب، کتاب‌خانه‌ها و ظرفیت‌هایی که برای کتاب‌خوان شدن مردم در اختیار داریم، استفاده بیشتری از این همکاری ببریم.

وی با اشاره به وجود چهره‌های گوناگون در حوزه کتاب‌خوانی که سوژه‌های خوبی برای معرفی به رسانه‌ها هستند، افزود: ایسنا قرابت فرهنگی بیشتری با کتاب‌خانه‌ها دارد. همچنین، همان‌گونه که سینما، تئاتر و حوزه‌های مختلف فرهنگی- هنری را ترویج می‌کنیم، کتاب‌خانه هم چنین فضایی است. ضمن این که اکنون کتاب‌خانه صرفا امانت کتاب نیست، بلکه قرائت‌خانه‌ها و نیز بخش‌های کودک که راه‌اندازی شده و غیره را نیز شامل می‌شود. همچنین فعالیت‌ها و ماموریت‌های جدیدی که کتا‌بخانه‌ها امروز بر عهده داشته و بر اساس آن حرکت می‌کنند، حوزه‌های بسیار وسیعی است که رسانه می‌تواند بر روی آن سرمایه‌گذاری کند. به علاوه ما معتقدیم کتاب هم رسانه است.

در ادامه، علیرضا بدیع‌زادگان، رئیس اداره نهاد کتا‌بخانه‌های عمومی مشهد بیان کرد: بهترین کارشناسان در حوزه کتاب، کتاب‌داران هستند و اکثر همکاران ما در این رشته تحصیل کرده و اطلاعات زیادی در این حوزه دارند و بنابراین بهترین‌ها برای ترویج و معرفی کتاب، کتاب‌داران بوده و افراد متخصصی هستند.

وی عنوان کرد: امیدواریم با نگاه مثبتی که در این حوزه وجود دارد، کتاب‌خانه‌ها مشهور به پایگاه‌های نقد کتاب، نقد شعر و غیره شوند؛ ضمن این که اگر اقدامات خوبی در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی صورت گیرد، جامعه نیز تشنه است و استقبال خواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: