• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-12090-5
  • خبرنگار : 15284
  • منبع خبر : ----

ظرفيت جهاد دانشگاهي، فرصت مغتنمي براي توسعه است

نشست تخصصی «ظرفیت‌ها و توانمندی‌های توسعه نیشابور» به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی روز گذشته در سالن همایش جهاددانشگاهی برگزار شد.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، در اين نشست سعید شیبانی فرماندار شهرستان نیشابور گفت: با مشکلاتی که پیش رو داریم دیگر نمی‌توان مسیر توسعه را راحت طی کرد و نیازمند راه‌های میان‌بر هستیم که مسیر توسعه را برایمان آسان‌تر کند با استفاده از دانش اقتصاد و نوآوری‌های علمی که جهاد دانشگاهي ظرفیت آن را دارد و مزیت دیگر اين نهاد، جهادی بودن آن که دست به عمل مي‌زند، مسير آسان‌تر مي‌شود.

وي اظهار كرد: هم تلاش دست اندرکاران و هم ظرفیت درونی این نهاد در نیشابور فرصت مغتنمي برای پیشرفت و توسعه است.

شيباني افزود: توصیه می‌کنم اعضای شورای شهر و دیگر مسئولان حتما از جهاد دانشگاهی مشهد دیدن کنند که  ظرفیت‌های بالایی در آنجا وجود دارد. مي‌توان با استفاده از ظرفيت شهرداري، دانشگاه، جهاد دانشگاهي و... در مسیر توسعه، سرعت گرفت.

در ادامه گلستانی پور معاونت پشتیبانی جهاددانشگاهی استان عنوان کرد: در معرفی کلی این نهاد مي‌توان گفت یک نهاد غیر دولتی است که از لحاظ استخدامی و غیره تابع قوانین خود می‌باشد، اهداف کلانی در دستور کار دارد که باعث توسعه مي‌گردد و همین طور انجام طرح‌های صنعتی و اگر بخواهیم طبق اساس نامه وظایف این نهاد را مشخص کنیم، می‌توانیم به بحث‌هایی همچون ترویج فرهنگ و هنر اسلامی، انتشارات و ترجمه یافته‌های پژوهشی، تحقیقات توسعه‌ای، طرح های صنعتی، خدمات علمی و... را ذكر كنيم.

وي افزود: ما به طور متوسط سالانه به ۱۳۰هزار نفر در نیشابور توسط این نهاد خدمات رسانی می‌کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: