• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-7684-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

صدور بیش از ۱۰ هزار پروانه ساختمانی روستایی به صورت الکترونیکی در خراسان رضوی

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی گفت: بیش از ۱۰ هزار پروانه ساختمانی و ۴۵۰ هزار رویداد مالی تاکنون در دهیاری‌های استان خراسان رضوی به صورت الکترونیکی ثبت شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدعلی همدمی‌نژاد با اعلام این خبر اظهار کرد: سامانه جامع دهیاری‌های استان شامل نرم افزارهای تحت وب صدور پروانه ساختمانی و ثبت پروژه‌های دهیاری‌ها، نرم افزار مالی و بودجه و نرم افزار ثبت جلسات و مصوبات شوراهای اسلامی روستایی و نرم افزار ارزیابی عملکرد دهیاران توسط این دفتر تهیه و در حال حاضر در کلیه دهیاری‌های این استان مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: جهت افزایش ضریب امنیت و همچنین بهبود سرعت اجرا، در حال حاضر این سامانه بر روی بستر شبکه دولت در حال اجرا است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: تاکنون تعداد 10 هزار و 53 پروانه ساختمانی، تعداد 1145 پایانکار، 13 هزار و 821 پروژه دهیاری و بیش از 450 هزار رویداد مالی در این سامانه به ثبت رسیده است که امکان گزارش گیری‌های مدیریتی متنوع جهت اعمال سیاست‌گذاری‌های متناسب با هر شهرستان را فراهم می‌آورد.

همدمی‌نژاد با اشاره به لزوم الکترونیکی نمودن کلیه فرآیندهای دهیاری‌ها، گفت: این امر علاوه بر تسهیل در امور مردم روستا و کاهش مراجعات جهت انجام امور اداری به شهرها، امکان جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده های احتمالی را میسر می‌سازد.

گفتنی است در حال حاضر خراسان رضوی با دارا بودن 2436 دهیاری بیشترین این تعداد را در بین استان‌های کشور دارا است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: