• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-5886-5
  • خبرنگار : 15286
  • منبع خبر : ----

سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری مطرح کرد:

دانشگاه‌ و استانداری‌؛ دو بال توسعه پارک‌های علم و فناوری

سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری گفت: ما تجربه‌های خوبی در عرصه پژوهش و فناوری در کشور داریم و در بازنگری و برسی این تجربه‌ها، نقش همکاری استانداری و دانشگاه با پارک‌ها بسیار پررنگ است؛ اگر مسئولان دانشگاه‌ها فضا را برای حضور پارک‌ها در دانشگاه فراهم کنند شاهد پاسخگویی به مطالبات حوزه علم و فناوری به راحتی هرچه تمام ‌تر خواهیم بود. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهدی کشمیری ظهر امروز با حضور در آئیین تودیع و معارفه رئیس پارک علم و فناوری که در محل ساختمان اصلی این پارک برگزار شد، بیان کرد: رویکرد ما در حوزه پژوهش و فناوری در حقیقت جوانگرایی، استفاده از تجربه‌ها و بازنگری در تجربیات کم و بیش ناموفق، جامع نگری، تقاضامحوری است.

وی تاکید کرد: پارک علم و فناوری در ماموریت‌های طراحی‌ شده می‌تواند بسیار موفق باشد اما متقابلا سازمان‌ها و ارگان‌هایی که برای اعتلای این هدف متحد می‌شوند بایستی پشتیبانی و حمایت خود را بیشتر کنند. به طور خاص بحث دانشگاه‌ و مدیریت استان پیش می‌آید.

کشمیری عنوان کرد: ما تجربه‌های خوبی در عرصه پژوهش و فناوری در کشور داریم و در بازنگری و بررسی این تجربه‌ها، نقش همکاری استانداری و دانشگاه با پارک‌ها بسیار پررنگ است. اگر مسئولان دانشگاه‌ها فضا را برای حضور پارک‌ها در دانشگاه فراهم کنند شاهد پاسخگویی به مطالبات حوزه علم و فناوری به راحتی هرچه تمام‌تر خواهیم بود. 
 
وی اضافه کرد: فضاسازی موفق دانشگاه برای پارک‌های علم و فناوری بسیار در پیشبرد اهداف و اعتلای جایگاه دانش و فناوری مهم است. در تجربیات گذشته نقش مهم دانشگاه در تحقق این اهداف هویداست. تصور من بر این است که اگر روی کار جمعی تمرکزی صورت گیرد می‌توان انتظار دستاوردهای مهم و بزرگی از حیطه علم و تکنولوژی داشته باشیم. 

سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری تصریح کرد: نکته دوم نقش استانداری در توسعه و یاری پارک علم و فناوری است. مسئولیت اصلی پارک با وزارت‌‍خانه علوم است اما درحقیقت چنین نیست. از استانداری استدعا دارم که کارهای انجام شده در استان اصفهان در توسعه پارک علم و فناوری استان مزبور مورد مطالعه و مشاهده قرار بگیرد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: