• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-13314-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

واکنش «5040» به اظهارات مسئول نظام پزشکی استان در خصوص تبلیغات دروغین

شرکت تدبیر ایده‌پردازان 5040 به اظهارات مدیر نظارت سازمان نظام‌پزشکی خراسان‌رضوی در خصوص تبلیغات دروغین این شرکت واکنش نشان دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، فهیمه سادات سالاری، مدیر نظارت سازمان نظام‌پزشکی خراسان‌رضوی در نشستی خبری که در تاریخ 14 مرداد ماه جاری در سازمان نظام پزشکی استان برگزار شده بود در بخشی از صحبت‌های خود به تبیلغات دروغین در  حوزه سلامت اشاره کرده بود و تبیلغات 5040 را یکی از تبلیغات دروغین دانسته بود. وی گفته بود:« هر تبلیغی که در حوزه سلامت صورت می‌گیرد باید از کمیسیون نظام پزشکی مجوز گرفته باشد با پیگیری‌هایی که انجام می‌دهیم مشخص می‌‌شود، فردی که  در حوزه سلامت برای ارائه خدمات  در مکان‌های گوناگون چون سطح شهر، فضای مجازی و...  تبلیغات کرده، پزشک نیست و در حوزه تبلیغات خود تخصص ندارد. در همین راستا به نمونه‌ای اشاره می‌کنم که در روزنامه خراسان تبلیغ شده بود. تبلیغی در حوزه سپیدی مو چاپ شده بود که داروی رفع سپیدی مو توسط پزشکی اصفهانی که ماهیت خارجی نداشت، کشف شده بود.  از تبلیغات دروغ دیگر می‌توان به ۵۰۴۰ اشاره کرد که کاملا نادرست است. درواقع تعداد بسیار زیادی از افراد به این دسته از تبلیغات اعتماد کرده و دارو را مصرف کردند  که متاسفانه مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد کرد».

شرکت تدبیر ایده پردازان 5040  نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد و در پاسخ به آن جوابیه‌ای را در اختیار خبرگزاری ایسنا- منطقه خراسان قرار داد. متن این جوابیه به شرح ذیل است:

«1-شرکت تدبیر ایده‌پردازان 5040 علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم برای بیش از 3000 نفر جوان تحصیل کرده و همچنین 500 نفر از معلولان سازمان بهزیستی به جهت فضاسازی‌های مختلف و با هدف جلوگیری از تنش‌ها، حاشیه‌ها و کدورت‌های احتمالی، بیش از شش ماه است  که هیچ‌گونه تبلیغاتی در تلویزیون، رادیو، و فضای محیطی ندارد و با این وجود همچنان شاهد هجمه‌های ناعادلانه برخی افراد است.

2-جالب اینجاست که همه محصولاتی که از طریق شرکت تدبیر ایده‌پردازان 5040 در اختیار هموطنانمان قرار می‌گرفت؛ اولا تولید داخل است و ثانیا کلیه مجوزهای لازم از جمله پروانه بهداشتی ساخت و مجوز سازمان غذا و دارو را از وزارت محترم بهداشت، درمان و اموزش پزشکی کسب کرده بودند.

3-شرکت تدبیر ایده‌پردازان 5040 تنها شرکتی است که طرح گارانتی مرجوعی محصول را برای اولین بار در کشور به هموطنانمان ارائه نموده است. به این معنا که حتی اگر تمام محصول نیز توسط خریداران محترم استفاده شده باشد  و رضایت خریدار را دربر نداشته باشد، قابلیت ارجاع محصول به  شرکت و استرداد کامل وجه پرداختی به خریدار محترم را دارد و تاکنون تمام تعهدات خود را در این خصوص با احترام به حقوق خریداران عزیز  به بهترین شکل ممکن اجرا نموده است.

4-با وجود همه موارد معروضه، با ادامه هجوم ناعادلانه‌ای که در مقاطع مختلف به ما می‌شد، با وجود در اختیار داشتن تاییدیه‌های وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، عطای تبلیغات را در همه رسانه‌ها طی شش ماه گذشته به لقایش بخشیدیم و متاسفانه مجبور به تعدیل بیش از 500 نیروی مجرب و کارشناس آموزش‌دیده فروش شدیم. در این اثنا با کمال تاسف با حدود 200 نیروی استخدامی معلول نیز خداحافظی کردیم اما باز هم در هر محفلی وقتی صحبت از تبلیغات به میان می‌آید نام شرکت تدبیر ایده‌پردازان 5040 را به عنوان دروغگو به میان می‌آورند که به دور از انصاف و اخلاق حرفه‌ای می‌باشد.

5-مشابه همین خبر نیز ساعت 10:12 دقیقه روز 19/1/1396 با کد 96011906305 در سرویس اجتماعی ایسنا به نقل از رئیس محترم سازمان غذا و داروی وقت جناب آقای دکتر دیناروندی منتشر شده بود که با احترام به نظرات همه مسئولان، سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف نسبت به توقف کامل تبلیغات اقدام کردیم که تنها تبعات آن بیکار شدن بیش از 700 نفر از همکارانمان بود».


  


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: