• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-13614-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

ارتباط بین اعتقادات والدین و میزان خودکشی در جوانان

بر اساس نتایج تحقیقات جدید، نوجوانانی که والدین آنان اعتقادات مذهبی دارند کمتر گرفتار افکار خودکشی می‌شوند.  این اعتقادات در نوجوانان دختر بیش از پسران است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از هلث دیلی، محققان دانشگاه کلمبیا اظهار کردند: خطر افکار خودکشی در میان افرادی که در یک خانه مذهبی زندگی می‌کنند بسیار کمتر است، البته این عامل مستقل از عواملی مانند افسردگی والدین و طلاق در نظر گرفته شده است.

نتایج این تحقیق نشان می‌دهد عموما به‌طور کلی تربیت مذهبی مانع از خودکشی می‌شود و این دو مورد با یکدیگر مرتبط هستند.

ملیندا مور، مدیر بخش بالینی انجمن خودکشی‌شناسی آمریکا گفت: باورها و روحیه‌ معنوی به مردم امید و زندگی معنادار می‌دهد. علاوه بر این جوامع مذهبی به افراد در معرض بحران با امید دادن کمک می‌کنند. افراد مذهبی بدون فراگیری آموزش علمی در این زمینه موجب سلامت و بهبود افراد می‌شوند.

مور اظهار کرد: افراد مذهبی اندیشه‌های خودکشی ندارند و در نتیجه به افراد در معرض این خطر با به کار بستن روش‌هایی کمک می‌کنند. افرادی که افکار خودکشی در سر دارند به پوچی رسیده، هیچ تعلق خاطری ندارند و به همین دلیل مذهب در امید دادن به چنین افرادی موفق است.

البته برخی از این افراد بیش از اندازه به دعا، دوستی و بهداشت روانی نیاز دارند.

حدود 12 درصد از نوجوانان آمریکایی می‌گویند که قصد خودکشی داشته‌اند  و خودکشی عامل اصلی مرگ دختران 15 تا 19 ساله در این کشور است.

در این تحقیق پریا ویکرا ماراتن و همکارانش اطلاعاتی از مطالعه سه نسل در موسسه روانپزشکی نیویورک و دانشگاه کلمبیا به دست آوردند. داده‌ها مربوط به مطالعه 214 کودک از 112 خانواده بود.

ویکرا ماراتن، استادیار آمار زیستی و روانپزشکی دانشگاه کلمبیا گفت: نتایج تحقیقات نشان می دهد که ممکن است شیوه‌های جایگزین پزشکی برای کمک به کودکان و نوجوانان در معرض خطر رفتارهای خودکشی وجود داشته باشد.

نتایج این تحقیق در نشریه Psychiatry JAMA منتشر شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: