• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 975-14314-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

شهردار شیراز:

برای جذب گردشگر باید زندگی را در بافت‌های تاریخی جاری کنیم

شهردار شیراز گفت: برای جذب گردشگر باید زندگی را در بافت‌های تاریخی جاری کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حیدر اسکندر پور در نشست خبری شهرداران کلان‌شهرهای کشور که ظهر امروز در هتل همای مشهد برگزار شد، در پاسخ به ایسنا در خصوص اقدامات شهرداری شیراز به منظور جذب گردشگر، اظهار کرد: در شهرهایی مانند اصفهان، شیراز و مشهد که گردشگر خارجی داریم، نیازمند تأمین زیرساخت‌های لازم در درون شهرها و هم فضای پیرامونی آن هستیم.

وی ادامه داد: خوش‌بخانه در شیراز جاذبه‌های متفاوتی برای جذب گردشگران خارجی داریم. بازدید از ظرفیت‌های فرهنگی شیراز، مانند سعدی و حافظ و هم‌چنین بازدید از جاذبه‌های تاریخی این شهر به جذب گردشگر کمک شایانی می‌کند.

اسکندر پور با اشاره به ظرفیت تاریخی شهر شیراز، تصریح کرد: به بافت تاریخی این شهر به عنوان یک ظرفیت غنی و یک ثروتی که در اختیار مردم است نگاه می‌شود. متأسفانه در  چند سال گذشته به بافت‌‌های تاریخی به دید یک معظل نگاه می‌شود. ما امروزه می‌پنداریم که بافت‌های تاریخی فرصتی برای شهرها هستند که می‌توانند از این ظرفیت برای جذب گردشگر استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس در بافت تاریخی شیراز 7 محور گردشگری را تعریف کردیم که گردشگر از یک محور وارد شده و از محور دیگر این بافت تاریخی خارج می‌شود. همچنین با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سعی بر آن داریم که این امور را احیا کنیم.

شهردار شیراز اضافه کرد: در بافت‌های تاریخی که برای توریست‌ها جذاب است ما نیازمند این هستیم که زندگی را جاری کنیم چراکه حضور مردم برای گردشگران بسیار جذاب است. در شیراز بیش از 86 پروژه اعم از رستوران و هتل در بافت‌های تاریخی این شهر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال اجراست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: