• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-7285-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

علم‌الهدی:

امروز در راس مفسد اقتصادی دستگاه‌های زیر نظر وزارت صنعت است

امام جمعه مشهد گفت: امروز در راس مفسد اقتصادی دستگاه‌های زیر نظر وزارت صنعت قرار دارند که خودرو تولید می‌کنند، سایت خود را خاموش کرده‌اند، جواب کسی را نمی‌دهند، خودروها را انبار کرده‌اند و خودرو 30 میلیون تومانی، 50 میلیون تومان شده است.

به گزارش ایسنا- ‌منطقه خراسان، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: وضعیت امروز ما در انقلاب و اسلام این است که انقلاب اسلامی ما در راس چهل سالگی در یک پیچ تاریخی گرفتار بوده که عبور از این مسیر و مرحله، جریان انقلاب ما را بعد از 40 سال نهادینه و تضمین خواهد کرد.

وی افزود: تمام مشکل استکبار هم با ما همین است. احساس حقارتی که امروز آمریکا و کشورهای استعماری اروپایی از قبیل انگلیس و فرانسه دارند، این است که این انقلاب 40 سال عمر کرده و تمام برخوردها، دشمنی‌ها و فتنه‌ها بی‌اثر بوده، نتیجه 40 سال عمر انقلاب این است که امروز اقتدار نظام ما در پرتوی این انقلاب و ضعف، زبونی، ذلت و خواری استکبار و دشمن قابل مقایسه نیست. 

علم‌الهدی بیان کرد: ما در عرصه اقتدار پیش رفتیم و دشمن در مرحله تنزل در ضعف، زبونی و نفرت دنیا قرار گرفته که این برای آمریکا و اروپا قابل تحمل نیست، بنابراین تنش‌های زیادی برای ما در مقابل این رشد انقلاب ایجاد می‌کنند.

امام جمعه مشهد با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که موقعیت امروز انقلاب را با جنگ احزاب در صدر اسلام مقایسه کرده‌اند، تصریح کرد: بهترین آموزه ما قرآن است و ما همان‌طور که در مسائل زندگی فردی و شخصی خود از قرآن الهام می‌گیریم باید در عرصه سیاست و جریان زندگی اجتماعی که بسیار مهم‌تر از زندگی فردی است نیز از قرآن الهام بگیریم. 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: رهنمود حکیمانه مقام معظم رهبری ما را به قرآن هدایت می‌کند که توجه کنیم وقایعی که در جنگ احزاب در صدر اسلام بین مسلمانان اتفاق افتاد، همان وقایع جریان زندگی امروز ما است که باید از همان جریان برای امروز خود عبرت و تجربه بگیریم. 

وی ادامه داد: ذات مقدس پروردگار در سوره احزاب از آیه 9 تا 24 جریان جنگ احزاب را بیان می‌کند. این آیات سه بخش دارند. بخش اول ترسیم وضعیت جنگ احزاب و شرایطی است که مسلمانان در این جنگ داشتند، بخش دوم منطق منافقین و رویکرد و موضع‌گیری سیاسی آن‌ها و افراد سست ایمان در جنگ احزاب در بین مسلمانان بود و دسته سوم آیاتی است که موضع و منطق مومنین، شهدا و از جان گذشتگان در راه خدا را در این جنگ مشخص می‌کند. وضعیت امروز ما و صهیونیست‌ها نیز شبیه جنگ احزاب است.

علم‌الهدی با بیان اینکه اروپا و آمریکا فرقی با هم ندارند، عنوان کرد: اروپا و آمریکا دشمن قسم‌خورده ما هستند و اختلاف تنها در روش است. اروپایی‌ها واقعا طرفدار ما نیستند و می‌خواهند همان کاری را انجام دهند که آمریکا انجام داده است، زیرا مسائل و منافعشان با هم مشترک است، اما هر کدام با یک روش و سیستم به میدان آمده‌اند. امروز وضع ما نسبت به مسلمانان آن زمان بسیار بهتر است.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند در حال حاضر که آمریکا این کار را با ما انجام داده، انگلیس و فرانسه‌ ناپاکی که قرن‌ها دشمنی، عداوت و ناپاکی آن‌ها بر ما ثابت شده، معامله کنیم، قرآن بیان می‌کند که این منطق منافقین در جنگ احزاب بود. شما مذاکره کردید و دلار سه هزار تومان را به 10 هزار تومان رساندید. مگر کار دیگری کردید؟ باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟ باز هم می‌خواهید همان راه را پیش ‌ببرید؟ این حرف بنده نیست حرف قرآن است. 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: مقام معظم رهبری در سال‌های اول رهبری خود در یک سخنرانی فرمودند، زمانی که امام(ره) آمدند، اسلام را مطرح کردند و ما پشت سر اسلام و امام(ره) به خاطر اسلام راه افتادیم و همان مسیر امام(ره) را نیز می‌خواهیم ادامه دهیم اما اسلام روی کره زمین دشمن دارد و دشمنان مخالف هستند و نمی‌گذارند که این راه را برویم با این وجود ما از اسلام دست‌بردار نیستیم و پشت سر امام(ره) در خط دفاع از اسلام جلو می‌رویم اما آن‌ها ما را رها نمی‌کنند.

وی بیان کرد: امروز نیز عده‌ای نیروهای متدین این را عنوان می‌کنند که آمریکا را بدبخت کردیم و آن‌ها 40 سال به خاک نفرت نشستند. امروز منفورتر از دولت و پرچم آمریکا روی کره زمین هیچ چیز دیگری وجود ندارد. ما نیز در حال پیشروی هستیم و نمی‌ترسیم. 

علم‌الهدی اضافه کرد: ما ایمان داریم، تسلیم خدا هستیم و هرچه سرنوشت باشد جلو می‌رویم تا به جایی برسیم که یا کشته و نابود شویم و یا این پرچم را به دست صاحبش برسانیم که دنیا را اصلاح کند. امروز چنین منطقی در کشور وجود دارد. حرف نیروهای متدین این است، در مقابل نیروهایی که همواره طرح دارند که چگونه مذاکره کنیم.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: برخی مومنین که بر عهد خود با خدا هستند تا مرز شهادت پیش رفتند و نه تنها در هشت سال دفاع مقدس بلکه اکنون نیز در کنار دریای مدیترانه جان خود را در راه خدا می‌دهند، عده‌ای نیز باقی ماندند و منتظر هستند که به این نقطه برسند. پسر جوان نسل سومی که امام و پیروزی انقلاب را ندیده و امام را به روایت تصویر و صدا یافته، می‎گوید که برای من دعا کنید تا به سوریه بروم و شهادت نصیب من شود. این مردم عوض شدنی نیستند. این آخرین حرف قرآن است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی عنوان کرد: این مردم 40 سال پای نظام، انقلاب و اسلام ایستادند و عوض شدنی نیستند. آن‌ها از دین و اهل بیت پیغمبر دست بر نمی‌دارند و ایستادگی و مقاومت می‌کنند.

وی اظهار کرد: مسئولین، دولتمردان، نمایندگان مجلس و مسئولین قوه قضاییه به مردم ملحق شوید و خندق را بکنید. در زمان جنگ احزاب خندق کندند و امروز هم ما باید خندق بکنیم. با مدیریت‌های اقتصادی مشکلات را حل کنید. انبارهای احتکار را پیدا و مجرمین را دستگیر کردید اما نه تنها انبارهای سیمان احتکار شده بلکه انبارهای احتکاری که صدها و هزاران خودرو را پول دزدی احتکار کردند را نیز بگیرید.

علم‌الهدی افزود: اگر واقعا قرار است که با مفسد اقتصادی برخورد شود، امروز در راس مفسد اقتصادی دستگاه‌های زیر نظر وزارت صنعت قرار دارند که خودرو تولید می‌کنند، سایت خود را خاموش کرده‌اند، جواب کسی را نمی‌دهند، خودروها را انبار کرده‌اند و خودرو 30 میلیون تومانی، 50 میلیون تومان شده است. مگر این افراد مفسد اقتصادی نیستند، پس آن‌ها را بگیرید. مفسد را جلوی چشم مردم بگیرید و به مردم نشان دهید که شما با مفسد اقتصادی برخورد قاطع دارید تا مردم آرامش پیدا کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: