• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-8987-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی مطرح کرد:

اصلاح ساختار سیستم سنتی وقف، مهم‌ترین دستاورد اوقاف

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: اصلاح ساختار و سیستمی شدن وقف و اوقاف و مدیریت مالی اوقاف از مهم‌ترین دستاوردهای ما بوده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد احمدزاده که به مناسبت روز خبرنگار در تحریریه این خبرگزاری حضور یافته بود، اظهار کرد: ما در آستانه دهه پنجم عمر بابرکت انقلاب اسلامی هستیم و اگر این خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف شناسایی و معرفی شود، بسیاری از آن موضوعات و شبهاتی که مطرح می‌کنند، پاسخ داده می‌شود و واقعا بسیاری از دستاوردهایی که امروز در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی داریم، در دوره‌های مختلف بی‌نظیراست.

وی ادامه داد: آنچه که در حوزه ما اتفاق افتاده، قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه، توسعه فعالیت‌های قرآنی و از همه مهم‌تر اصلاح ساختار و سیستمی شدن سیستم سنتی وقف و اوقاف و مدیریت مالی موقوفات است که منجربه شفافیت عملکرد مالی موقوفات و اعتمادسازی در بین مردم می‌شود که ثمره آن هم افزایش وقف جدید و مشارکت مردم درحوزه‌ فعالیت‌های اجتماعی و خیریه است. همه این‌ها چیزهایی هست که زحمات شما عزیزان بوده و بنده به سهم خودم و از طرف مجموعه اصحاب وقف و فعالان قرآنی از جمع شما تشکر می‌کنم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی تصریح کرد: خدمت به قرآن، خدمتی بسیار ارزشمند است؛ حرکت در مسیر انبیا الهی و آنچه که در راستای فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با قرآن و اهل‌بیت (ع) انجام می‌شود، کارهای ماندگار و ارزشمندی است. شما خبرنگاران بسیاری از اخبار را پوشش می‌دهید؛ اما اخباری که راجع‌به قرآن و عترت هست، ذخایر معنوی سرای باقی‌اند و اثرگذاری خاصی را به دنبال خواهد داشت. 

احمدزاده خاطرنشان کرد: در سال گذشته فعالیت‌های متنوعی را در اوقاف، حوزه وقف، موقوفات، بقاع متبرکه و فعالیت‌های قرآنی داشتیم که بحمدالله مجموعه خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا پوشش خوبی دادند و انعکاس خوبی هم داشت.

وی افزود: امروز هم پیش از جنگ اقتصادی، جنگ رسانه و هجمه رسانه‌ای و روانی علیه کشور، مملکت، جامعه و مردم ما شکل گرفته است که این اطلاع‌رسانی دقیق، صحیح و به موقع شما می‌تواند بسیاری از این موضوعات را خنثی کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اضافه کرد: پویایی و نوگرایی را از نوع فعالیت‌هایی که در این خبرگزاری انجام می‌شود، می‌توان حس کرد و حضور جمع ما در مجموعه خبرگزاری ایسنا و خبرگزاری قرآنی، ایکنا که به خاطر طیف جوان فعال در آن، دو خبرگزاری پویا و زنده، خوش‌ایده و خوش‌نظرهستند، به این خاطر است که از مجموعه زحمات شما در سال گذشته تشکر کنم و آرزوی توفیق برای ادامه مسیر برای شما را دارم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: