• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-9787-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

/روی خط تئاتر/

تهیه‌کننده نمایش:
«دریاچه قو» با تیمی جوان و حرفه‌ای اجرا می‌شود

تهیه‌کننده نمایش «دریاچه قو» گفت: این‌گونه تئاترها حرفه‌ای‌ها را دور هم جمع می‌کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مسعود حکم‌آبادی در نشست خبری نمایش «دریاچه قو» عنوان کرد: فعالیت با دید اقتصادی در تئاتر مشهد دشوار است اما تمام کسانی که در این فضا کار می‌کنند به علت عشق و علاقه آن‌ها به تئاتر است. نمایش‌هایی از جمله «پیانیستولوژی» و «دریاچه قو» بازیگران و افراد حرفه‌ای در زمینه تئاتر را دور هم جمع می‌کند و باعث ایجاد اتفاقات بسیار خوب و مثبت در این حوزه می‌شود. 

وی افزود: برای شب اول اجرای نمایش «دریاچه قو» استقبال بسیار خوبی شده و تاکنون تعداد زیادی بلیط به فروش رسیده است. بازیگران ما در نمایش «جشنواره قو» به مدت سه ماه تمرین آمادگی جسمانی کردند و برای آن‌ها مربی استخدام کردیم.

تهیه‌کننده نمایش «دریاچه قو» اظهار کرد: جشنواره تئاتر خراسان رضوی درست میان اجراهای ما برگزار می‌شود و این مسئله می‌تواند به نمایش ما آسیب بزند، با این حال امیدوارم استقبال خوبی از نمایش «دریاچه قو» شود. 

حکم‌آبادی بیان کرد: در این نمایش از نیروهای بسیار جوان و حرفه‌ای استفاده شده و برای «دریاچه قو» استاد صابری به جوان‌ها اعتماد بیشتری کرده است و در این نمایش از افراد جوان با تجربه کم‌تری بهره گرفته است. طراح صحنه این نمایش، اولین تجربه طراحی صحنه خود در زمینه تئاتر را انجام می‌دهد. 

وی ادامه داد: اولین تجربه همکاری بنده با رضا صابری نمایش «شنا در آتش» بود که در آن نمایش از تیمی بسیار حرفه‌ای و پیش‌کسوت کمک گرفته شده بود. 

تهیه‌کننده نمایش «دریاچه قو» عنوان کرد: آهنگ‌ساز این نمایش میلاد قنبری است که دو دوره پشت‌سر هم تندیس جشنواره فجر را دریافت کرده است. استفاده از ارسیا صنعتی در این نمایش به علت محبوبیت این چهره شناخته شده تلوزیون نیست بلکه به علت تناسب این فرد با یکی از نقش‌‌های نمایش «دریاچه قو» است.

حکم‌آبادی خاطرنشان کرد: در زمینه تبلیغات تئاتر در شهر شورای شهر و شهردار بسیار با ما همکاری می‌کنند اما معاون فرهنگی شهرداری هیچ‌گونه همکاری در این زمینه با ما ندارد.

در ادامه این نشست، ارسیا صنعتی بازیگر و مجری تلوزیونی بیان کرد: باوجود ارادت بسیار بنده به رضا صابری اما پیش از این در کنار هم کار مشترکی را تجربه نکرده بودیم، بعد از سال 78 که آخرین بازی تئاتر بنده در جشنواره فجر بود نمایش «دریاچه قو» اولین تجربه بعد از گذشت این سال‌ها است.

وی افزود: تئاتر در طی این سال‌ها پیشرفت بسیار گسترده‌ای داشته است و اکنون در یک چارچوب منظم شروع به حرکت می‌کند. تیم بازیگری نمایش «دریاچه قو» بسیار قوی است اما به علت کم‌تجربگی بنده در زمینه تئاتر به تمرین بیشتری نسبت به بازیگران دیگر نیازمند بوده‌ام.

این بازیگر و مجری عنوان کرد: اکنون در مشهد تماشاگران حرفه‌ای تئاتر درحال شکل‌گیری هستند یعنی اکثر مخاطبان خود را ملزم به تهیه بلیط می‌کنند و استقبال بسیار خوبی از تئاتر می‌شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: