• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-7386-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

راه‌اندازی مرکز تخصصی تبلیغ دین در دانشگاه علوم اسلامی رضوی

جانشین رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: به ‌منظور تبلیغ دین در سطح بین‌الملل مرکز تخصصی تبلیغ در دانشگاه علوم اسلامی رضوی تأسیس می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام سید حسن وحدتی شبیری در افتتاحیه دوره تربیت مبلغان بین‌المللی معارف رضوی که در سالن همایش‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: مبلغ دین باید به‌خوبی دین را شناخته باشد و این شناخت جز با پشتکار به دست نمی‌آید. به‌ صرف خواندن فقه و اصول مبلغ دین تربیت نمی‌شود. برای تبلیغ دین باید برنامه ریزی داشت.

وی ادامه داد: شکل‌های تبلیغ دین در سطح بین‌الملل باید گسترش یابد و این هدف با مرکز تخصصی تبلیغ در دانشگاه محقق می‌شود. جایگاه مرجعیت علمی که از آستان قدس رضوی انتظار می‌رود با احداث مراکز علمی ایجاد می‌شود. مراکز تخصصی محلی برای رشد دانشگاه رضوی است. مرکز تخصصی تبلیغ در دانشگاه علوم اسلامی رضوی تأسیس می‌شود.

جانشین رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: زیارت یک امتیاز ویژه دین مبین اسلام است و اوج آن را می‌توان در مذهبی تشیع دید. امروز با روش‌های نوین باید برای توسعه فرهنگ زیارت تبلیغ کرد.

وی تصریح کرد: مبلغان بین‌المللی باید زبان جامعه مخاطب خود را بلد باشند و به زبان آن‌ها تبلیغ دین را انجام دهند.

حجت‌الاسلام وحدتی شبیری افزود: تکنیک‌ها تبلیغی را باید برای تبلیغ دین به ‌خوبی آموخت، نمونه‌ای از این تکنیک‌های تبلیغی را امام هشتم(ع) در ترویج تشیع استفاده کرده‌اند. واژه «به شروطها و انا من شروطها» در فاصله‌ای پس از بیان بخشی از حدیث سلسلة الذهب یک تکنیک تبلیغی بود که امام رضا(ع) استفاده کردند.

جانشین رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی تأکید کرد: تبلیغ دین تنها با سخنرانی حاصل نمی‌شود بلکه باید با دوستی با مردم دین را شناساند و در عمل و رفتار آن‌ها را جذب دین کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: