• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 976-2888-5
  • خبرنگار : 15170
  • منبع خبر : ----

برگزاری بیست و پنجمین همایش بازی‌های المپیک ویژه ایران در مشهد

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: تمامی ورزشکاران شرکت‌کننده در رقابت‌های المپیک ویژه برنده‌ هستند.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، همايش بازي‌های المپیک ویژه ایران از تاریخ ۱۴ الی ۱۶ شهریور در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره٢ مشهد برگزار مي‌شود.
این همایش در چهار رشته بوچي، دوميداني، دوچرخه‌سواري و اسكيت با حضور ٤٠٠ ورزشكار كم توان و معلول ذهني از سراسر كشور به ميزباني موسسه خيريه بوستان شكوه آغاز خواهدشد.

مسعود فيروزي، معاونت امور توانبخشي بهزيستي خراسان رضوي در خصوص اين همايش اظهار كرد:  المپیک ویژه ايران يك مهارت چند منظوره خواهدبود و تمام مسائلی كه به ورزش اين عزیزان مربوط است را در نظر خواهد گرفت.

وي ادامه داد: بايد علاوه بر مهارت و مباحث فنی اين ورزشكاران، توجه زيادي به خانواده‌هاي اين عزيزان داشته باشيم كه در اين مدت شرايط سختي را در سطح جامعه تجربه كردند.

وي خاطرنشان كرد: المپيك ويژه در سراسر دنيا برگزار خواهدشد و اميدوارم اين افراد در جامعه بيشتر ديده شوند.

فيروزي تصريح كرد: بیشتر در حوزه كم‌تواني ذهني و در بخش سندروم داون افراد زيادي در این مسابقات شركت مي‌کنند، اميدوار هستیم اين افراد شرايط بهتري در جامعه داشته‌باشند

در ادامه این نشست حميدرضا پوريوسف، مديركل بهزيستي خراسان رضوي گفت: با چند هدف اين المپيك را برگزار كرديم كه مهم‌ترین آن
ايجاد حس مشترك در بين مردم بود. اين مسابقات استارت خواهد خورد، برگزار می‌شود و امیدوارم اين نگرش در سطح جامعه گسترش پيدا كند.

وی ادامه داد: اين افراد حق رقابت و حضور در اجتماع‌ را دارند و بايد براي حضور در در قسمت‌های مختلف جامعه شرایط خاصی را برایشان در نظر بگیرند.

پوريوسف خاطرنشان كرد: در اين رقابت‌ها، شرایط عاطفي ورزشکاران نیز مدنظر خواهدبود و علاوه بر برگزاري مسابقات، در حاشيه آن براي خانواده‌های اين عزيزان، برنامه‌هایی برای آشنایی با مسائل علمي را در خصوص اين بیماری‌ها، در نظر گرفته‌ایم و براي پيشگيري از معلوليت‌ها آموزش‌هايي خواهيم داد.

مديركل بهزيستي گفت: تمام شركت‌كنندگان در اين مسابقات برنده خواهندبود، زيرا توانايی خود در سطح جامعه را به ظهور خواهند گذاشت. در اين مسابقات بازنده‌ای نخواهیم داشت و تمام افراد حاضر در اين المپيك برنده‌های واقعی خواهندبود.

وي بيان كرد: به تمام شركت‌کنندگان مدال و لوح یادبودی را اهدا خواهیم کرد و سكوي قهرماني براي اين مسابقات براي هشت نفر در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: