• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-10090-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره تامین اجتماعی مطرح کرد؛

ثبت 127 درخواست بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان کاشمری

رئیس اداره تامین اجتماعی کاشمر گفت: در طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی 127 درخواست بخشودگی تا دهم تیرماه سال جاری ثبت شد.

محمد سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی کاشمر اکنون 21 هزار بیمه شده اصلی دارد که با افراد تحت تکفل با 64 هزار نفر می‌رسند، بیان کرد: این افراد با داشتن دفترچه از خدمات درمانی سازمان استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تعداد بازنشستگان در کاشمر 2267 نفر هستند که در سال قبل 308 میلیارد ریال به این افراد پرداخت شده است، گفت: تعداد از کار افتاده کلی 333 نفر هستند که 41 میلیارد ریال پرداخت شده است.

رئیس اداره تامین اجتماعی کاشمر همچنین تعداد بازماندگان را 1190 نفر اعلام کرد و افزود: طی سال گذشته به این افراد 144 میلیارد ریال پرداختی داشته‌ایم.

وی با اعلام اینکه کمک‌های سازمان به صورت بلندمدت و کوتاه مدت است، اظهار کرد: جمع کل پرداختی به مستمری بگیران که کمک‌های بلند مدت در سال قبل 500 میلیارد ریال بوده است.

سعیدی با بیان اینکه در هر ماه تنها برای مستمری 4 میلیارد ریال پرداخت شده است، بیان کرد: طی سال گذشته در کمک‌های کوتاه مدت برای بیمه بیکاری پرداختی به 172 نفر 23 میلیارد ریال، غرامت دستمزد ایام بیماری 8.5 میلیارد ریال، غرامت دستمزد ایام بارداری 3.5 میلیارد ریال، کمک هزینه ازدواج 736 میلیون ریال ، کمک هزینه کفن و دفن 485 میلیون ریال، کمک هزینه سفر 126 میلیون ریال و کمک هزینه پروتز 1 میلیارد ریال بوده است.

وی جمع کل کمک‌های کوتاه مدت سال قبل را 39 میلیاد ریال اعلام کرد و افزود: جمع کل هزینه‌های سازمان برای کمک‌های کوتاه و بلندمدت در سال قبل 532 میلیاد ریال بوده که بیشتر هزینه سهم کمک‌های بلندمدت بازنشستگی، از کار افتادی و بازماندگان بوده است.

رئیس اداره تامین اجتماعی کاشمر بخشودگی جرائم یکی از طرح‌های سازمان تامین اجتماعی در سال جاری دانست و عنوان کرد: به رغم اینکه سال قبل 114 نفر از طرح بخشودگی جرائم استفاده کردند اما امسال تا دهم تیرماه 127 نفر مراجعه کننده داشته‌ایم و این تعداد از کمک سازمان برای حمایت از تولید انجام داد استفاده کردند.

وی با اعلام اینکه امسال دستورالعمل طرح مشوق هایی برای سهم کارفرما آمده است، افزود: کارفرمایانی که افراد دانش آموخته لیسانس و فوق دیپلم را به‌کارگیری کنند از 20 درصد سهم کارفرما به مدت دو سال معاف هستند.

سعیدی با بیان اینکه برخی از کارفرمایان از تامین اجتماعی دلخور هستند، اظهار کرد: طبق قانون حق بیمه تا پایان ماه بعد باید پرداخت شود و اگر صورت نگیرد جریمه می شوند و این طبق قانون است.

وی با اشاره به اینکه در کاشمر بدهکاران بزرگی به تامین اجتماعی نداریم، گفت: در حال حاضر مهمترین مشکلات در پرداخت مستمری بازنشستگان است.

وی با اعلام اینکه چون پرداخت حقوق بازنشستگان به صورت متمرکز صورت می گیرد و گله مندی در تاخیر برخی گله مندی ها را به دنبال دارد، اظهار کرد: حقوق براساس معادل متوسط دو سال آخر این حقوق بازنشستگان پرداخت می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: