• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-6587-5
  • خبرنگار : 15299
  • منبع خبر : ----

/قدم به قدم با جشنواره رضوان/

کارگردان «مرد شده»:
کیفیت کار در جشنواره پایین است

کارگردان نمایش‌نامه «مرد شده» گفت: کیفیت کار‌های جشنواره نسبت به سال قبل بسیار پایین است.

میترا بابایی در گفت‌وگو باایسنا- منطقه خراسان، در خصوص نمایش‌نامه «مرد شده» بیان کرد: «مرد شده» یک بیوگرافی ازداستان ریحانه تک تیر‌اندازی است که داعش برای به‌دست آوردن سراین دختر 2000 دلار جایزه گذاشته‌است اما داستان ازجایی شروع می‌شود که به‌طور کاملا غیرمنتظره برادر ریحانه ازمونیخ برمی‌گردد ومی‌خواهد ریحانه را باخود به خارج از کشور ببرد.

وی در ادامه اظهار کرد: دغدغه من سرنوشت زنانی که در جنگ حضور مستمر داشته‌اند بود واین متن با دغدغه من همخوانی داشت ودغدغه فکری ام در مورد زنان جنگ مرا درانتخاب این نمایش‌نامه کمک کرد.

کارگردان نمایش‌نامه «مرد شده» در خصوص شانس موفقیت خود در جشنواره گفت: هیچ‌چیز مشخص نیست داوری یک سلیقه است ونمی‌توان پیش‌بینی کرد که نمایش «مرد شده» تا چه حد دارای شانس موفقیت است.

بابایی با اشاره به شرایط میزبانی شهرمشهد عنوان کرد: اسکان تیم نمایش‌نامه «مرد شده» کامل نبوده زیرا بیشتر افرادی که در تیم ما حضوردارند ساکن مشهد هستند وما فقط برای افرادی‌که از قوچان بوده‌اند اسکان گرفته‌ایم اما درنهایت می‌توان گفت شرایط میزبانی نسبتا خوب بوده است.

وی افزود: سطح اجرایی جشنواره خوب بود اما سطح کیفی کا‌رها نسبت به سال قبل پایین بوده وباید وقت بیشتری برای بالا بردن سطح کیفی کارها در جشنواره را درنظر گرفت.

کارگردان نمایش‌نامه «مرد شده» اظهار کرد: هنوز آثاری هستند که اجرا نشده‌اند و من نمی‌توانم در رابطه با این آثار نظردهم پس می‌توان گفت دررابطه با آثاری که منتخب جشنواره هستند فعلا نظر خاصی ندارم.

بابایی در خصوص اثر جشنواره برتئاتر استان گفت: روند جشنواره به‌گونه ای است که تاثیر مثبت بر تئاتر استان دارد و از آن‌جایی که ارتباط مردم مشهد نسبت به شهرستان‌های دیگر مانند قوچان بهتراست کاش می‌شد کمی نگاه به شهرستان‌ها بازتر وبیشتر بود.

وی در ادامه افزود: متاسفانه 11 شهر برای جشنواره اثر داده‌اند که ویترینی از کل شهرستان‌ها به حساب می‌آید اما از بین این 11 شهر فقط سه اثراز شهرستان‌های کاشمر،قوچان‌ و تربت انتخاب شده‌اند که به جشنواره استانی شهر مشهد راه پیدا کرده‌اند و این ویترین گسترده جشنواره را کوچک کرد کاش از شهر‌های بیشتری می‌توانستند در این جشنواره شرکت کنند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: