• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 976-4491-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

افزایش گردشگران دریایی در کشورهای مختلف

رکورد جدید دیگری در سفرهای دریایی CLIA UK   و ایرلند ( انجمن بین‌المللی خطوط کروز)  ثبت  شده است که نسبت به آمار گذشته سفرهای کروز ( کشتی کروز)  افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از تراول نیوز، در سال گذشته  تعداد مسافران با کشتی  کروز  در مقایسه  با سال 2016 حدود 24 درصد افزایش داشته است.

در سال 2017،  تعدا مسافران کروز رودخانه بریتانیا به 210 هزار و 400 مسافر رسید که این میزان  در سال 2016 تعداد 174 هزار و 400 مسافر بوده است. این آمار نشان‌دهنده این است که این بخش گردشگری نیز در حال رشد است.

کروز رودخانه‌های اروپا  تقریبا 90 درصد از رزرواسیون کروز را تشکیل می‌دهند و رشد قابل توجهی به خصوص در دورو - مسیرهای آبی روسیه - راین و دانوب داشته است.

کروز در اروپای مرکزی و غربی  تقریبا دو سوم (62 درصد ) از کلیه رزروهای رودخانه را به خود اختصاص داده و راین و دانوب در این مورد پیشتاز هستند.

با این حال  شرق و جنوب اروپا بیشترین رشد را در سال گذشته داشته و عمده سفرها در مسیر روسیه بوده است.

خارج از اروپا نیز چند رودخانه در سال 2017  بیشترین میزان مسافر با کشتی کروز را داشته‌اند که شامل مکونگ، نیل،  ایراوادی، گنگ و برهماپوترا هستند.

اندی هارمر عضو هیات مدیره ارشد و مدیر CLIA انگلستان و ایرلند گفت: با ادامه سرمایه‌گذاری و نوآوری در این بخش و با رویدادهای جدید و ابتکارات مشارکت جامعه گردشگری، گردشگری دریایی نیز رشد قابل توجهی پیدا خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: